کد مطلب: 52869 تعداد بازدید: ۱۳۴

درمدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت سلام الله علیها خوانسار بیان شد:

طلبه متأدی به آداب پیامبر طلبه ای است که با قرآن محشور باشد

یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۲:۰۷
صدیقه سعادتیار مدیر مدرسهعلمیه خواهران کریمه اهل بیت سلام الله علیها خوانسارابراز داشت: نشست اخلاقی با حضور اساتید،کادر، طلاب و با سخنرانی امام جمعه شهر خوانسار با موضوع "تدبر در قرآن مهمترین وظیفه طلاب" در این مدرسه علمیه برگزار گردید.

«حجه الاسلام و المسلمین رسول خواجه کریمی» امام جمعه شهر خوانسار گفت: طلبه باید در دو بخش اهل مجاهدت و تلاش باشد؛ یکی تحصیل و دیگری تربیت. تربیت یعنی متخلق شدن به اخلاق خدا و رسول خدا و برای کسب چنین تربیتی نیاز داریم به مجموعه ای مدون از تمام خُلُق حسنه که به آن اخلاق عملی گفته می شود.

حجت الاسلام و المسلمین رسول خواجه کریمی افزود: تنها خداوند متعال که آگاه به تمام نیازهای انسان است می تواند چنین مجموعه مدونی را ایجاد کند. مجموعه ای از قوانین و قواعد مسلم و قطعی که مطلوب خداوند است و در قرآن جمع آوری شده است.  

وی ابراز داشت: در جهان اسلام دو فتنه ایجاد شد، یکی در صدر اسلام و بعد از رحلت رسول خدا که گفتند" حسبنا کتاب الله" و فقط قرآن را قبول کردند و ائمه را رها کرده و خود به تاویل و تفسیر قرآن پرداختند. و دیگری در دوران بعد که به این دلیل که قرآن را نمی فهمند آن را کنار گذاشتند و تنها به ائمه تمسک کردند.

امام جمعه شهر خوانسار گفت: ما طلاب موظفیم از ابتدای زندگی طلبگی خود با قرآن محشور باشیم و قرآن با زندگی ما آمیخته باشد یعنی ما باید اهل تدبر در قرآن باشیم و وظیفه ما بالاتر از تلاوت و ترتیل قرآن است.

حجت الاسلام و المسلمین خواجه کریمی یادآور شد: ما اگر قرآن را نفهمیم نمی توانیم آن را در شئونات مختلف زندگی پیاده کنیم. عدم آشنایی طلاب با قرآن و عدم تدبر در آن مشکلات زیادی را در زندگی آن ها ایجاد کرده است. طلبه متأدی به آداب پیامبر طلبه ای است که با قرآن محشور باشد چرا که تمام محسنات اخلاقی در آن جمع شده است و مایه هدایت و رحمت است و هرچه مورد نیاز ما باشد در قرآن آمده است