کد مطلب: 52814 تعداد بازدید: ۲۰۹

در مدرسه علمیه خواهران صالحات فولادشهر برگزار شد:

دربچه ای به سوی سلامتی بر اساس طب سنتی

شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹:۳۲
جلسه بهداشت خانواداه با حضور کارشناس طب سنتی «آقای رضا صالحی پناه» همرزم شهید کشوری و بازنشسته نیروی هوایی در مدرسه علمیه خواهران صالحات فولادشهر برگزار شد.

خانم مریم مدیدیان مدیر مدرسه علمیه خواهران صالحات فولادشهر هدف از برگزاری این نشست را اهمیت بهداشت تن و روان در ایام امتحانات با توجه به عدم تحرک لازم در زندگی ماشینی کنونی و بعضاً سوء تغذیه ها بیان کرد و گفت: این نشست با حضور «آقای رضا صالحی پناه» کارشناس طب سنتی و طلاب برگزار شد.

آقای صالحی پناه با استناد به آیه 62 سوره مریم که برای بهشتیان دو نوبت غذا در نظر گرفته شده (صبح و شب) و ناهاری در کار نمی باشد، به خوردن صبحانه که برای سلامتی بسیار مهم است و شام که با حدیث پیامبر (صلوات الله علیه) بسیاری از ناراحتی ها را حذف می کند و ضرورت دارد، اشاره نمود.

وی در با اشاره به خواص کندر گفت: مصرف کُندر صبح ناشتا برای تقویت حافظه  و  جهت ضد عفونی بسیار موثر است و اگر با اسپند و عنبر نسارا دود گردد برای زخم بستر معجزه می کند.

کارشناس طب سنتی با بیان احادیثی در مورد مضرات مصرف گوشت زیاد طلاب را به عدم مصرف بیش از دو وعده غذایی این ماده غذایی در هفته توصیه نمود.

وی نکاتی را جهت پیشگیری از سرماخوردگی مانند خوردن یک لیوان آب ولرم با لیموی تازه و یک قاشق عسل در روز و مصرف جوشانده ها و دمنوش ها  بیان نمود.

آقای صالحی پناه کتاب «گلواژه های سلامت» که خواص بعضی ازخوراکی ها و گیاهان دارویی در آن آمده را جهت مطالعه به طلاب معرفی نمود و بروشورهایی در خصوص اهمیت روزه ، استفاده نکردن از مرغ های ماشینی ، عدم استفاده بیش از حد از تلفن همراه ، استفاده از ادویه جات گرم مانند زنجبیل، دارچین و فلفل و..... را در اختیار طلاب قرار داد.