کد مطلب: 52625 تعداد بازدید: ۱۱۴

برگزاری نشست علمی با موضوع جایگاه و رسالت طلبگی در مدرسه علمیه کوثر اصفهان

سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۲:۵۵
نشست علمی با موضوع ،جایگاه و رسالت طلبگی، با سخنرانی «حجت الاسلام مهدی کشاورزیان» مسئول فرهنگی تبلیغی موسسه امیر بیان با حضور طلاب مدرسه علمیه خواهران کوثر اصفهان برگزار شد .

 

 

حجت الاسلام کشاورزیان با اشاره به آیه "ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون" گفت :خدا بندگانش را که خلق کرد یک وظیفه عمومی روی دوششان گذاشت که بندگی است، اما هر بنده ای یک وظیفه و نقشی خصوصی دارد و هرکس باید نقش خودش را بازی کند و مهم این است که هر کس نقشش را خوب بازی کند.

وی با استناد به  فرمایش حضرت علی" علیه السلام "که می فرمایند : خدا به هر کسی یک نقشی داده است، افزود: هرکسی باید نقش خودش را بازی کند مثل یک تیم فوتبال که هدف همگی برنده شدن است ولی هر کدام وظیفه خاصی بر عهده دارند یکی وظیفه گل زدن یکی وظیفه دفاع .

مسئول فرهنگی تبلیغی موسسه امیر بیان  گفت: هرکار خوبی در هرجایی خوب نیست مثلا دعا کردن آنهم برای امام زمان خوب است اما روز عاشورا برخی بالای تپه قتلگاه برای امام حسین(ع) دعا می کردند و اشک می ریختند ولی آن زمان وظیفه آنها دعا کردن نبود بلکه یاری امام حسین(ع) بود .

وی در ادامه خاطر نشان کرد: زن باید در جامعه نقش خودش را بازی کند باید فکر کنیم به اینکه آیا به عنوان طلبه نقش خود را درست بازی می کنیم ؟ طلبه باید اولویت ها و نقش های خودش را بشناسد .

حجت الاسلام کشاورزیان، سه بلا و آفت انسان هایی که اولویت ها و نقش های خود را به خوبی ایفا نمی کنند را حیرت، حسرت و حسادت دانست.