کد مطلب: 52273 تعداد بازدید: ۱۲۱

برگزاری نشست اعتقادی با عنوان علم الهی در مدسه علمیه حضرت حکیمه س سپاهانشهر

شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۲:۰۳
نشست اعتقادی با سخنرانی «محسن رضوانی» مؤلف و مدرس دانشگاه و حوزه با حضور اساتید و کادر در مدرسه علمیه حضرت حکیمه (سلام الله علیها) سپاهانشهر برگزار شد.

آقای رضوانی در این نشست گفت: کسی که به قرآن تمسک بجوید پیشرفت خواهد کرد، کسی که مربی اش قرآن باشد چیزی از تربیت کم ندارد  همه شیفته ی او می‌شوند مثل پیامبر اکرم (ص) که حتی در کنار او هم شیفته شخصیت او بودند ولی برای منافع خود با او دشمن بودند.

وی افزود: انسان ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: کسانی که خواسته هایشان عادی و پیش پا افتاده است و از خودشان انتظار بالایی ندارند و دسته دوم کسانی که به دنبال شکوفا شدن استعدادهای درونی و کشف حقایق هستی هستند ، این ها می‌شوند دانشمند، اولیاء، نخبه و...

محسن رضوانی در ادامه درباره شکر گفت: شکر واقعی یعنی درست استفاده کردن از نعمت ها، که این بهترین تشکر است و همچنین لفظ  الحمدالله باید در وجودت محقق شود نه به لفظ بلکه باید تمام وجودت شکر گزارشود.

 وی تصریح کرد: انسانهای دانشمند در جهان عموما نبوغ بالایی نداشتند بلکه دغدغه و پشتکار بالایی داشتند. همه­ی اعضای وجود انسان در اثر گذراندن عمر از بین میرود  و تنها یک عضو است که هرچه استفاده کنیم قوی تر می‌شود و آن عقل است.

محسن رضوانی بیان کرد: یک انسان باید اهداف خود را مشخص کند،و قرآن این اهداف را برای ما مشخص کرده و می‌فرماید: ((ماخلقت الجن و الانس الا یعبدون)) یعنی عبادت ، معرفت و توحید که اگر به حقیقت توحید برسید به کمال رسیده اید.

و ی در آخر افزود: ارزش شیعه بودن به این است که با علم به این حقایق برسیم.