کد مطلب: 51929 تعداد بازدید: ۱۶۳

آیت الله طباطبایی نژاد در دیدار مدیر حوزه های علمیه خواهران:

تربیت طلاب فرهیخته بسیاری از مشکلات جامعه را کاهش می دهد

یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۹:۰۱
امام جمعه اصفهان در دیدار مدیر حوزه های علمیه خواهران بر لزوم توجه به تربیت خواهران مبلغ تأکید کرد و گفت: تربیت بانوان فرهیخته بسیاری از مشکلات جامعه را کاهش خواهد داد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی، مدیر حوزه های علمیه خواهران از زحمات حجت الاسلام ابطحی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان تجلیل کرد و گفت: با توجه به نقش بانوان در خانواده هر چه در این زمینه هزینه کنیم، سرمایه گذاری کرده ایم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری بر توجه ویژه به مناطق محروم تأکید کرد و گفت: در مناطقی مانند خور و بیابانک یا سمیرم که محروم هستند لازم است که حوزه های علمیه سرمایه گذاری بیشتری داشته باشند، چرا که برای بسیاری از آنها دانشگاه رفتن مقدور نیست.

آیت الله طباطبایی نژاد اظهار داشت: یکی از موضوعات مهمی که به ائمه جمعه شهرستانها بسیار تأکید کرده ام، حمایت و توسعه حوزه های علمیه خواهران است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: محتوای آموزشی حوزه های علمیه خواهران باید متناسب با نیاز آنها و مسائل کنونی جامعه باشد، تا آموزش و تربیت آنها در جامعه مثمر ثمر باشد.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی، مدیر حوزه های علمیه خواهران از تلاشها و زحمات نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تقدیر کرد و گفت: تدبیر، برنامه‌ریزی، اجرا، پیگیری و مدیریت از اصول کار در حوزه‌های علمیه است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

وی با بیان این‌که مسائل فرهنگی و اجتماعی از اولویت‌های حوزه‌های علمیه خواهران است، اظهار کرد: حوزه‌های علمیه خواهران در زمینه حجاب و عفاف، اسراف و تبذیر،  خانواده، سبک زندگی اسلامی و بیکاری و آسیب‌های اجتماعی آن فعالیت‌های بسیار خوبی داشته‌اند.