کد مطلب: 51483 تعداد بازدید: ۱۳۷

در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی نرجس خاتون سلام الله علیها شاهین شهر مطرح شد:

الزامات تبلیغ مجازی بانوان از طریق وبلاگ نویسی و استفاده از ظرفیت های آن جهت ترویج کتاب و کتاب خوانی

یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹:۲۷
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: فضاي مجازي همانند قطاري است كه اگر سوار آن نشويم مي رود و ما طلاب بايد در اين عرصه فرهنگي حاضر شويم و افراد بي اطلاع را مطلع كنيم، در واقع حضور طلاب در اين فضا لازم و ضروري است .

نشستی با عنوان الزامات تبلیغ مجازی بانوان از طریق وبلاگ نویسی و استفاده از ظرفیت های آن جهت ترویج کتاب و کتاب خوانی در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی نرجس خاتون سلام الله علیها شاهین شهر برگزار شد.

 

حجت الاسلام  محمد قطبی،  رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان در ابتدا به معرفی فضای مجازی پرداخت و گفت: در گذشته فضای مجازیweb2 نامیده می شد که فقط شامل دریافت کننده و ارسال کننده بود و پس از آنweb3 آمد که علاوه بر آن دو، ضلع سوم هوشمندی پشت صحنه قرار گرفت،  الآن وارد فضای جدیدی به نامweb4شده ایم  که علاوه بر انسان و سیستم، محیط هم تراکنش پذیر می شود، مثلا میز و اشیا اطلاعات اطراف خود را می تواند بگیرد، به ویژه اشیائی که برق تولید می کنند و برقی می باشند.


 وی سپس قابلیت های فرهنگی فضای مجازی را بیان نمود و افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری مد ظله العالی فضای مجازی از فضای حقیقی بزرگ تر شده است، در واقع فضای مجازی فرصتی است که در مقابل آن تهدید هم می باشد و باید احتیاط کرد و مجهز شد، نه اینکه ترک کرد، بلکه باید از این فضا استفاده نماییم.


وی اظهار داشت: تکرار پذیری، تکثیر پذیری، تکوین پذیری، اشتراک پذیری، انباشت پذیری، فرآیند پذیری، دسترس پذیری، امتداد پذیری، هم بار پذیری و تحلیل پذیری از قابلیت های فضای مجازی  می باشد.


حجت الاسلام  قطبی در توضیح انباشت پذیری فضای مجازی تصریح کرد: یک قفسه کتاب را در نظر بگیرید، مثلا تعدادی کتاب ادبیات، تفسیر و تاریخ؛ اما در فضای مجازی اجتماع کتاب ها حاصل شده است و به عبارتی انباشت صورت می گیرد و ما می توانیم از تعداد نامحدود کتاب در یک زمان استفاده کنیم.


رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان در توضیح هم بار پذیری افزود: نه اینکه فضای مجازی به طور هم زمان در کتاب ها می گردد، بلکه مثل یک انسان همه چیز فهم شده است که تفسیر، اصول یا ادبیات و ... را می داند ونه تنها صرف یک آدم فکر می کند و بلکه با سواد تر از آدم است و حتي ذائقه كاربر را نيز مي داند.


وي در پايان اضافه كرد: فضاي مجازي همانند قطاري است كه اگر سوار آن نشويم مي رود و ما طلاب بايد در اين عرصه فرهنگي حاضر شويم و افراد بي اطلاع را مطلع كنيم، در واقع  حضور طلاب در اين فضا لازم و ضروري است.