کد مطلب: 51478 تعداد بازدید: ۱۷۵

در مدرسه علمیه الزهرا المرضیه سلام الله علیها اصفهان مطرح شد:

کینه داشتن و پرحرفی، موانع ملکوتی شدن انسان است

یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴:۴۵
استاد اخلاق موانع ملکوتی شدن را پر حرفی و کینه به دل گرفتن عنوان کرد و یادآور شد: اگر کسی کینه در دل داشته باشد و پر حرف باشد به دلیل اینکه در دل پراکندگی و پریشانی ایجاد می کند، نمی تواند حالت ملکوتی پیدا کند.

نشستی اخلاقی در مدرسه علمیه الزهرا المرضیه سلام الله علیهااصفهان با حضور جناب حجت الاسلام و  مرتضوی پناه استاد اخلاق، برگزار شد.


استاد اخلاق افزود: قرائت قرآن، روضه و مراسم عزای سیدالشهدا علیه السلام، نماز شب و اذان گفتن بلند، نورانیت دارد و منازل را نورانی می کند و بیماری ها را برطرف می کند.

 

مرتضوی پناه ادامه داد: زیارت امام رضا علیه السلام، زیارت تمام مشاهد شریفه، زیارت اهل قبور، مسافرت و ذکریونسیه غم زداست و غم و غصه را از بین می برد.


وی همچنین موانع ملکوتی شدن را پر حرفی و کینه به دل گرفتن عنوان کرد و یادآور شد:  اگر کسی کینه در دل داشته باشد و پر حرف باشد به دلیل اینکه دردل پراکندگی و پریشانی ایجاد می کند، نمی تواند حالت ملکوتی پیدا کند.


این کارشناس مذهبی در پایان با اشاره به روایتی از حضرت رسول صلی الله علیه و آله وسلم اذعان داشت: نبی مکرم با وجود فاصله زمانی بیش از صد سال که با امام رضا علیه السلام داشتند؛ محل تدفین امام رئوف را بیان نموده و با به کار بردن واژه بضعه منی در مورد ثامن الحجج صحبت کردند و این واژه را نبی مکرم فقط در مورد دردانه خودشان حضرت زهرا سلام الله علیها به کار برده بودند و این وجه تشابه امام رضاعلیه السلام  و حضرت زهرا سلام الله علیها بسیار مهم است.