کد مطلب: 51301 تعداد بازدید: ۱۴۰

مشاور و استاد دانشگاه در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا س ورزنه بیان نمود:

عامل موثر در افزایش طلاق تغییر سبک زندگی در جامعه است.

پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵:۳۵
نشست علمی با موضوع ریشه ها و عوامل ازدیاد طلاق در میان زوج های جوان با سخنرانی « دکتر بیژن شمس» مشاور و استاد دانشگاه ، با حضور طلاب، کادر و اساتید در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها شهر ورزنه برگزار شد.

آقای شمس در ابتدا به تبیین جایگاه و اهمیت خانواده در جامعه اسلامی پرداخت و گفت: زیربنا و ستون های یک جامعه بر پایه خانواده ها شکل می گیرد و خانواده های سالم  باعث  شکل گیری جامعه ای سالم است .

مشاور و استاد دانشگاه در ادامه به مقایسه ای بین خانواده ی جامعه اسلامی و خانواده های جوامع غربی پرداخت و گفت : در جوامع غربی بر خلاف جوامع اسلامی خانواده به انواع گوناگونی تعریف می شود که البته در اسلام مورد قبول نیست ، ولی جوامع غربی تلاش دارند برای به انحطاط کشاندن جوامع اسلامی سبک زندگی خود را در میان ملت های مسلمان رواج دهند.

 وی در ادامه به ریشه ها و عوامل جدایی همسران اشاره کرد و تغییر سبک زندگی در جامعه را یکی از عوامل موثر در رواج طلاق بیان کرد.

 آقای شمس افزود : یکی دیگر از عوامل طلاق تک فرزندی خانواده هاست که منجر به این می شود تا روحیه گذشت و فداکاری و تعامل اعضای خانواده کم شود . همچنین حس مشارکت در کارها در میان جوانان به وجود نیاید و در هنگام تشکیل خانواده باعث بروز اختلافات زیادی بین زن و شوهرهای جوان شود.

وی گفت : از دیگر عوامل  طلاق می توان به خودخواهی ها، عدم درک یکدیگر، پافشاری بر خواسته های خود، دخالت پدر ومادرها در زندگی فرزندان، زیاده خواهی ها  و عدم احساس مسئولیت در قبال همسر و فرزندان اشاره کرد.

در پایان آقای شمس با اشاره به اهمیت وجود خانواده هایی، سالم و مستحکم در جامعه ، راهکارهایی جهت استحکام خانواده ها و عوامل کاهش اختلافات را بیان نمود .