کد مطلب: 51224 تعداد بازدید: ۱۳۷

برگزاری جلسه اخلاق ویژه ی کادر و اساتید مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا س ورزنه

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱:۴۴
جلسه ی اخلاق ویژه ی کادر و اساتید مدرسه ی علمیه خواهران فاطمه الزهرا (س) شهر ورزنه با حضور استاد حوزه حجت الاسلام والمسلمین «احمد باقری» برگزار شد .

در این جلسه آقای باقری با اشاره به اهمیت مسآله ی  مبارزه با نفس در قرآن و نهج البلاغه گفت : امام علی (علیه السلام) می فرماید : دشمن ترین دشمنان تو نفسی است که در وجود تو است .

وی تصریح نمود: با توجه به آیات قرآن و روایات، مهم ترین خطری که انسان را تهدید می کند، پیروی از نفس و عدم در نظر گرفتن رضایت خداوند در کارهای خویش است .

آقای باقری به تفسیر روایتی از پیامبر پیرامون مبارزه با نفس پرداخت و افزود : در این روایت فردی به نام مشاجع از پیامبر (صلی الله علیه و اله) سؤالات بسیاری از جمله راه رسیدن به حق ، راه اطاعت حق ، راه نزدیک شدن به حق ، راه انس به حق و ... پرسید و پیامبر در جواب همه ی این سؤالات ، مبارزه با نفس و دوری از هواپرستی را بیان فرمودند .

حجت الاسلام والمسلمین باقری اشاره کرد : نمی توان با نفس مبارزه کرد مگر با کمک و استعانت از خداوند .

وی افزود : پیامبر (صلی الله علیه و اله)  فرمودند که خودت به حساب خودت برس قبل از اینکه تو را بسنجند و خود را آماده ی زمانی کن که در مقابل خداوندی هستی که چیزی بر او مخفی نیست .

آقای باقری استاد حوزه ادامه داد : انسان باید به طور مداوم خود را بسنجد و حسابرسی کند ، همانطور که پیامبر(صلی الله علیه و اله)  فرمودند کسی که اعتنا نکند از کجا مال خویش را به دست آورده است ، خداوند نیز اعتنا نمی کند که از کدام در، او را وارد جهنم می کند .