کد مطلب: 51098 تعداد بازدید: ۱۴۱

در مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت س خوانسار مطرح شد:

مبلغ دینی موظف است معضلاتی را که باعث تخریب فرهنگ و جامعه می شود خوب بشناسد

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴:۰۶
نشست اخلاقی-تربیتی با سخنرانی «حجت الاسلام و المسلمین حاج غلامعباس هاشمی» موسس حوزه علمیه هند و استاد برتر سطوح عالی حوزه در مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت (س) شهرستان خوانسار برگزار شد.

 

صدیقه سعادتیار مدیر مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت (س)  خوانسار با اعلام این خبر گفت: نشست اخلاقی با موضوع روش های تبلیغی از دیدگاه قرآن با حضور اساتید،کادر، طلاب و سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین هاشمی در حوزه علمیه خواهران کریمه اهل بیت سلام الله علیها خوانسار برگزار گردید.

 

 

حجت الاسلام هاشمی گفت: شیوه های تبلیغ صحیح در قرآن کریم به صورت روش مند تبیین شده است و طلاب برای موفقیت در امر تبلیغ باید به مشخصه های تبلیغ اصیل و اثرگذار که در قرآن بیان شده است توجه کنند.

وی ابراز داشت: در امر تبلیغ ناملایمتی ها و سختی هایی وجود دارد و مبلغ دینی باید در این مسیر بردبار و صبور باشد همان طور که پیامبر اسلام نیز در امر تبلیغ دین در مقابل هرگونه سختی و آزار و اذیتی استقامت و پایداری داشتند.

حجت الاسلام هاشمی ضمن بیان اهمیت بکارگیری شیوه های صحیح تبلیغ گفت: یکی از روش های تبلیغی قرآن این است که اگر معارفی را به مردم آموختیم تاثیرات و برکات آن را نیز برای مردم بگوییم تا در انجام آن ترغیب شوند.

وی در ادامه افزود: مبلغ دینی موظف است معضلاتی را که باعث تخریب فرهنگ و جامعه می شود خوب بشناسد تا با بیان آن ها برای مردم و ارائه راهکار بتواند در راستای رفع آن ها قدم بردارد، معضلاتی هم چون رواج مدگرایی،خرافه گرایی، قضاوت های نابه جا، ترجیح مصلحت فرد بر جامعه وتنبلی در انجام کارها.