کد مطلب: 51047 تعداد بازدید: ۱۳۴

آیت الله ناصری در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون س دولت آباد بیان کرد:

کسی که برای خدا قدم بردارد، خدا یاور اوست/علم بدون تقوا نافع نیست

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲:۳۳
آیت الله ناصری در رابطه با علم نافع گفت: علمی که تقوا در آن نباشد و التزام به خدا نداشته باشد و اهداف دنیوی داشته باشد مورد اعتماد نیست و قابلیت تعالی بخشی ندارد.

آیت اله محمدعلی ناصری، استاد اخلاق حوزه علمیه در نشست اخلاقی با موضوع «علم نافع» در مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون(س) دولت آباد گفت: علمی نافع است که برای خدا باشد «من كان للّه كان اللّه له» کسی که برای خدا قدم بردارد خدا ناصر و یاور اوست»، نیت تان را برای خدا خالص کنید برای خدا درس بخوانید و مباحثه کنید تا برایتان ذخیره بماند، وقتی برای خدا تعلیم و تعلم و تدریس کنید، این بسیار مفید برای دنیا و آخرت شماست، درسی که برای خدا باشد، باید لازمه کاری داشته باشد که آن تقواست.

وی گفت: علمی که تقوا در آن نباشد و التزام به خدا نداشته باشد و اهداف دنیوی داشته باشد هرچند مطالب علمی داشته باشد، هرچند خوب صحبت کند، خوب کلاس داری کند، این فرد فاجر و فاسق است و مورد اعتماد نیست و قابلیت تربیت و تعالی ندارد.
 
استاد اخلاق درادامه گفت: علم دو دسته است که علم ادیان به حول و قوه الهی همان علم در داخل حوزه های علمیه ای است که تدریس می شود که باید به آن توجه ویژه داشت و علم ابدان که درانسان دو جنبه جسمانی و روحانی دارد.

وی در تبیین این جنبه افزود: جنبه روحانی را تقویت کنید، باید روح خود را هرس کنید، انبیا و رسل همه طبیب روح اند و طبیبان هم سراغ آنها می رون،د آنها همه آمده اند برای مداوای روح انسان تا به کمال برسد و انسانی شود که نگاه کردن به چهره او عبادت محسوب شود.

موسس حوزه علمیه در ادامه گفت: توصیه ام به شما طلاب این است که ؛ کسی به عنوان  طبیب روحانی در بین طلاب باشد خواهری که سیر و سلوک داشته را به عنوان استاد معراج السعاده انتخاب نمایید و حداقل هفته ای یک مرتبه کتاب معراج السعاده را بخوانید یا گروه های 2-3 نفره بشوید و آن را مباحثه کنید و ابتدا هم از عجب شروع کنید، اگر معراج را یک مرتبه خواندید، بار دوم هم بخوانید البته این بار هر روز 2-3 صفحه از آن را تا حقیقت برای شما روشن شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر  طلاب در درسی مشکل دارند و یا حتی مشکلات دنیوی داشتید توسلات زیاد داشته باشید، مخصوصا توسل به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در شب های جمعه و شب های چهارشنبه را فراموش نکنید و زیاد صدایشان کنید.