کد مطلب: 50989 تعداد بازدید: ۱۵۵

برگزاری نشست گفتمان آزاد با موضوع بررسی سند 2030 توسط اعضای شورای بسیج در مدرسه علمیه حضرت فاطمه محدثه س اصفهان

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱:۳۱
نشست گفتمان آزاد با موضوع بررسی سند 2030 توسط اعضای شورای بسیج پایگاه بانو امین، و با مشارکت طلاب حضوری و طلاب پاره وقت در سالن اجتماعات مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه (س) اصفهان برگزار شد.

    در این نشست طلاب نظرات خود را درباره ی برخی از مفاد سند 2030، بیان نمودند.

طلاب منتقد در این گفتمان عنوان نمودند: مفاد سند2030 تقابل با اسلام دارد زیرا در صورت پذیرش سند 2030 غیر مستقیم به ناقص بودن اسلام اقرار کرده ایم و این که اسلام،  نمی تواند در رشد تربیتی فکری و اعتقادی نسل جوان و نوجوان امروزی موثر باشد.

          اعضای شورای بسیج در ادامه اظهار داشتند:  انتقاد دیگری که به این سند وارد است، یکسان سازی فرهنگ هاست که فرهنگ هفت هزار ساله ی ایران کجا و فرهنگ یکصد ساله آمریکایی کجا؟

           طلاب منتقد محور اساسی مطرح شدن این سند را اعتقادات آمریکایی و صهیونیستی دانستند زیرا این موضوع با اعتقادات اصیل اسلامی ایرانی کشور ما در تضاد است.

در ادامه سوالاتی شامل: با توجه به امضا شدن این سند از سوی مسئولین، وظیفه ما در برابر آن چیست و چه راهکارهایی را می توان جایگزین آن کرد؟ آیا بررسی این سند پس از تصویب آن فایده ای دارد؟ چرا هیئت فرستاده شده بدون مشورت با شورای عالی انقلاب این سند را امضا کرده اند؟ توسط طلاب منتقد به سند 2030 مطرح شد.