کد مطلب: 50742 تعداد بازدید: ۱۶۱

برگزاری نشست اخلاقی با موضوع راه های ارتباط با خدا در بیان امام صادق ع در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه س اصفهان

دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۵:۴۵
نشست اخلاقی با موضوع «راه های ارتباط با خدا در بیان امام صادق(ع) » با سخنرانی «حجت الاسلام والمسلمین دکتر براتعلی حق شناس» استاد و مبلغ حوزه با حضور کادر و طلاب در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه (س) اصفهان برگزار شد.

حجت الاسلام حق شناس به بیان راه های ارتباط با خدا پرداخت و گفت: " تعلیم حرمت الهی در مقام دعا" می باشد به طوری که امام صادق(ع) فرمودند: "قبل از حاجت خواستن از خداوند، خدا را با عظمت یاد کنید".

    وی گفت: سوره حمد 17 نام دارد که برخی از نام های آن عبارت اند از: شفا،فاتحه الکتاب، اوصع، تعلیم المسأله و منظور از تعلم المسأله یعنی یاد دادن برای حاجت گرفتن از محضر خدای متعال است.

     استاد اخلاق حوزه، در ادامه ی بحث با استناج از سوره ی حمد افزود: قبل از در خواست حاجت لازم است با نام و یاد خدا شروع کنیم سپس حمد خدا" الحمد لله" را به جا آوریم و خدا را با عظمت یاد کنیم و با اخلاص  درخواست خود را در دعا بیان کنیم.

استاد و مبلغ حوزه در ادامه به تبیین" بسم الله" پرداخت و گفت: باء در بسم الله یعنی ارزش و عظمت خدا ،سین شرف خدا، میم ملک خدا ،الف آلاء الله و نعمت های خدا به برکت ولایت حضرت علی (ع) ، لام لزوم ولایت علی و ها ذلت و خواری برای دشمنان حضرت علی (ع) است.

حجت الاسلام حق شناس با استناد به فرمایش پیامبر اکرم(ص) که فرمودند: مزد رسالت من مودت فی القربی و راه به سوی او ست افزود: راه به سوی پیامبر(ص) فقط از راه مودت اهل بیت (ع) حاصل می شود.

   وی در پایان افزود: چند آیه در قرآن در آن اخلاص "خدا" نمودار است: درآیه ی 62سوره نمل " أمن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء که کلمه ی "مضطر" به معنی قطع امید از غیر خدا و همچنین درآیه ی "ادعونی استجب لکم" اشاره به خواندن خدای متعال از روی اخلاص است.