کد مطلب: 50434 تعداد بازدید: ۱۵۲

در مدرسه علمیه خواهران اهل البیت ع ملک شهر بیان شد:

جهاد اکبر و جهاد با نفس عامل موفقیت در جهاد اصغر است/اگر جهاد اکبر باشد لحظه شماری برای شهادت رخ می دهد

دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲:۲۴
نشست سیاسی با موضوع « استکبار ستیزی » با سخنرانی «آقای رمضانعلی غلامرضایی » هادی سیاسی سپاه و با حضور اساتید، کادر و طلاب در مدرسه علمیه خواهران اهل البیت(ع) ملک شهر برگزارشد.

آقای غلامرضایی گفت: 13 آبان در تاریخ انقلاب اسلامی ایران، روز مبارزه با استکبار جهانی است. متأسفانه بر اثر تبلیغاتی که وجود دارد و فضای مجازی برخی دنبال آن هستند که چهره استکبار و آمریکا را بزرگ کنند و به عنوان یک منجی به بخشی از مردم القا کنند.

وی خاطر نشان کرد: در قرآن آیات متعددی داریم که خداوند به پیغمبر(ص) و مؤمنین و مؤمنات در برابر استکبار و دشمنان خود کوتاه نیایند. چون دشمن از دشمنی خود کم نمی کند تا اردوگاه جبهه حق و نورانیت را دچار مشکل کند. در آیه 52 سوره فرقان می فرمایند: فلا تطع الکافرین و جاهدهم ... امروز کسی شک ندارد که آمریکا هم مشرک است و هم کافر. خداوند می فرماید اصلا از کفار و مشرکین تبعیت نکنید بلکه جهاد بورزید.

هادی سیاسی سپاه اصفهان تصریح کرد: جهاد در لغت به معنای جهد و کوششی است که که همراه با رنج و زحمت باشد.جهاد بر سه قسم است: جهاد با نفس که همان جهاد اکبر و بالاترین جهاد است. این شهیدی که امروز به تعبیرمقام معظم رهبری(مد ظله) سخن گوی شهدای مدافع حرم شده است قطعا جهاد اکبر را داشته است. جان دادن انصافا سخت است ولی با جهاد اکبر انسان به جایی می رسد که حاضر است التماس کند و مسابقه بگذارد در جانبازی و این همان مبارزه با نفس است که عقل بر نفس غلبه داشته است.

غلامرضایی قسم دوم جهاد را جهاد اصغر شمرد و گفت: جهاد اصغر یعنی حضور در میدان رزم با دشمن. مثل هشت سال دفاع مقدس، مثل جنگ های صدر اسلام . اگر پایه اول( جهاد اکبر) نباشد شخص نمی تواند در این جهاد موفق باشد.پس با جهاد اکبر است که انسان در جهاد اصغر مشتاق شهادت می شودو لحظه شماری میکند. مادران شهدا هم جهاد با نفس را داشته اند که توانستند جوانانشان را به جبهه ها بفرستند و بعضا چهار شهید تقدیم انقلاب کنند.

وی ابراز داشت: جهاد سوم، جهاد کبیر است و برخی معتقدند که این قسم از جهاد جزئی از جهاد اصغر است اما با توجه به اهمیتی که دارد می شود در قسم سوم قرار بگیرد. جهاد کبیر طبق آیه 52 فرقان تبعیت نکردن از دشمن است. جهاد فرهنگی و تبلیغاتی است.

هادی سیاسی سپاه اصفهان اذعان داشت: طبق آیه 120 بقره که می فرماید: و لن ترضی ... دشمن هرگز راضی نمی شود تا زمانی که دو کار اتفاق بیفتد: شما را به آیین خود گرداند و شما را تسلیم اراده خود کند. پس این که می گویند امریکا کدخدا است و باید کوتاه بیاییم باید گفت که این برخلاف قرآن است.

غلامرضایی تصریح کرد: جنبه های جنگ سید الشهدا شامل  جنبه عبادت و بندگی، جنبه اخلاقی و تربیتی نهضت سید الشهدا و جنبه سیاسی است. در جنبه سیاسی، سیدالشهدا به ما درس می دهند که زیر با ظلم نرویم و ظلم نکنیم و با دشمن سازش نداشته باشیم. اگر امام (ع) با دشمن مذاکره کرده بود که دیگر سرش بالای نیزه و حرمش به اسارت نمی رفت.

وی خاطر نشان کرد: از لحاظ تاریخی در 13 آبان سه اتفاق افتاده است: سال1343 امام (ره) تبعید شدند چون علیه کاپیتولاسیون فریاد زدند، 1357 شهادت دانشجویان و دانش آموزان رخ داد و 1358 تسخیر لانه جاسوسی صورت گرفت که اگر این لانه جاسوسی تسخیر نمی شد انقلاب به نتیجه نمی رسید.

هادی سیاسی سپاه اصفهان اذعان داشت: ما اکنون مجهز به سلاح های پیشرفته هستیم اما برخی می گویند نیازی به موشک نداریم و این حرف برخلاف نص قرآن است. آیه 60 انفال فرموده اند: و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه ومن رباط .. عدِّه یعنی نیروی انسانی و عُدّه تسهیلات نظامی است.پس باید آنقدر قوی باشیم تا دشمن به فکر تجاوز نباشد. امروز جواب موشک با موشک است.

غلامرضایی ابراز داشت: دشمن به دنبال نابودی ما است از دو طریق : مدل لیبی را پیاده کنند با خلع سلاح و تصرف یا مدل شوروی سابق با نفوذ. برای عملی کردن این مدلها به سه ابزار تبلیغات، نفوذ و تحریم نیاز دارند.