کد مطلب: 50346 تعداد بازدید: ۱۴۴

در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه درچه مطرح شد:

هنر بزرگ حضرت امام خمینی ره برای پیروزی انقلاب اسلامی،دشمن شناسی عمیق ایشان بود.

یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸:۵۹
دومین نشست تخصصی مبلغان با سخنرانی «آقای شهرام صفاری» هادی سیاسی سپاه در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه درچه برگزار شد

آقای صفاری هادی سیاسی سپاه در این نشست به رمز موفقیت انقلاب حضرت امام خمینی(ره )اشاره نمود و گفت: هنر بزرگ امام خمینی(ره) برای پیروزی انقلاب اسلامی فقط دشمن شناسی عمیق ایشان بوده است.

آقای صفاری در ادامه افزود: در طول تاریخ قیام و انقلاب های متعددی صورت گرفته ؛ ولی اکثر آنان به پیروزی منجر نشده است ،زیرا به این مقوله ی دشمن شناسی توجه ننموده اند و همین امر باعث شده دشمن خیلی آسان بر آنها فائق  آید.

 وی یادآور شد: حضرت امام(ره) در طول نهضت خود نیامد از عرفان،فلسفه،اخلاق سخن بگوید؟بلکه به مردم درس دشمن شناسی عمیق آموخت و تاکید نمود تا زمانی که از جامعه جهل بیرون نرود و استکبار معرفی نشود هرگز استقلال سیاسی و فرهنگی به وجود نخواهد آمد.

آقای صفاری خطاب به مبلغین گفت: مبلغ باید تحلیل گر سیاسی باشد و در حقیقت یکی از تکلیف های اصلی مبلغین عزیز جهل زدایی در شناخت دشمن است، اگر در وادی توحید باشد باید جامعه را از کثرت به وحدت سوق داد ولی در مساله ی دشمن شناسی از رسالتهای مبلغین وحدت در عین کثرت،  ملاک و مهم می باشد تا همه دست در دست یکدیگر بر دشمن پیروزشوند.

وی در پایان گفت:سرلوحه و دستاورد مهم حضرت امام خمینی (ره ) در انقلاب این بود که اهداف خویش را با تأسی از مولایش حضرت امام حسین (علیه السلام ) پیش برد که این همان معرفت حسینی است که مهمترین هدف امام حسین (علیه السلام ) شناختن اصحاب به استکبار زمان خویش یا همان دشمن شناسی عمیق بود.