کد مطلب: 50341 تعداد بازدید: ۱۱۳

در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه درچه مطرح شد؛

دو واژه فراموش شده مبلغان ومروجان فضایل حسینی،معنا و مفهوم واقعی "انسان بودن وزندگی زیبا"است.

یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱:۴۵
دومین نشست تخصصی مبلغان و مروجان فضایل حسینی با موضوع"محرم"باسخنرانی «حجت الاسلام امان الهی» استاد حوزه و دانشگاه در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه درچه برگزار شد.

حجت الاسلام امان الهی در این نشست به دو واژه فراموش شده مبلغان و مروجان فضایل حسینی اشاره نمود وگفت: آن دو واژه انسان بودن و زندگی زیبا دو واژه فراموش شده هستند، لذا همه مبلغان معنای واقعی این دو واژه را باید شاخصه اصلی برنامه های تبلیغی خود قرار دهند.

حجت الاسلام  امان الهی در ادامه افزود:معنای واقعی انسان بودن یعنی "رشد، تعالی و تکامل "است؛مسلما کسی که در مسیر تکامل قرار گیرد امکان ندارد به سراغ بدیها برود! کم کم مبدل به یک انسان شایسته؛ و درنهایت عبد به معنای واقعی می شود. و زمینه یک زندگی زیبا وشاد را فراهم می کند.

وی یادآور شد: هرگز انسانی که معنای واقعی زندگی را فهمیده با امور کاذب، گذرا وموقت شاد و خوشحال نمی شود و تصور نمی کند یک زندگی زیبا دارد.از جمله افرادی که به درک واقعی زندگی رسیده اند.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: خاندان اهل بیت در واقعه کربلا است.چنانچه طبق روایات قبل از ورود به کربلا از امام حسین (علیه السلام ) پرسیدند: آیا این جنگ برای شما سخت نیست؟ ایشان جواب دادند: برایم آسان است زیرا زیباست.همچنین در حین جنگ  امام حسین(علیه السلام ) از فرزندش پرسید مرگ در نگاه تو چگونه است؟پاسخ داد:زیبا تر از عسل. وحتی بعد از واقعه کربلا در شام  حضرت زینب(سلام الله علیها ) از آن تعبیری جز زیبایی نکردند.آری نگاه این خاندان به زندگی چیزی جز معنای واقعی آن نبوده است.

حجت الاسلام امان الهی در اهمیت این موضوع اشاره نمود و گفت:مبلغین باید در ترویج اهداف خود تحول جدید در جامعه ایجاد کنند و با همراهی مخاطبین خصوصا جوانان،آنان را جذب خویش کنند و با ارائه این نگاه که معنای واقعی انسان شریف و زندگی زیبا چیست؟زاویه نگاه آنان را متفاوت کنند تا با گرایش به محیط های مختلف خصوصا فضای های مجازی مخرب سرانجام نافرجام برای خود رقم نزنند.