کد مطلب: 49947 تعداد بازدید: ۱۲۶

برگزاری جلسه فرهنگی، با موضوع نقد وبررسی شبهات، پیرامون شهید محسن حججی، در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی ام الائمه س شهرستان نجف آباد.

یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴:۲۴
نشست فرهنگی، با موضوع نقد و بررسی شبهات پیرامون شهید محسن حججی، ویژه طلاب با سخنرانی «محمد شکری» شاگرد درس آیت الله جوادی آملی، در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی ام الائمه (س) شهرستان نجف آباد برگزار شد.

آقای شکری با استناد از قرآن و روایات «من قرا القران و هو شاب مؤمن اختلط القران بلحمه ودمه» به ابعاد زندگینامه  شهید حججی  پرداخت و گفت:  باید دید که چرا از بین شهدای حرم، شهید حججی بزرگ شد.

وی با توجه به دعای 42 صحیفه سجادیه بیان کرد: احترام به پدر ومادر از ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی ایشان  بود.

شاگرد درس آیت الله جوادی آملی در ادامه اظهار داشت: دشمنان نظام و انقلاب به این فهم رسیده اند که کسانی که باعث حفظ عزت و استمرار اقتدار انقلاب شده اند، در بسیاری از مواقع یا شهید می شوند و یا کسوت پرافتخار جانبازی و آزادگی را بر تن می کنند، همگی پرورش یافته مساجد هستند و از این رو  تمام تلاش خود را از طریق جنگ با این مکان های مقدس به کار گرفته اند.

آقای شکری تصریح کرد: خداوند به این شهید بزرگوار یک مقامی را عنایت کرد که هرگز در طول تاریخ فراموش نخواهد شد و بدون شک، نقش مسجد و فعالیت های فرهنگی در رسیدن به این مقام بزرگ پررنگ بوده است.

وی خاطر نشان کرد: صرف ساختن مسجد برای رسیدن به اهداف عالیه دینی و مذهبی، کفایت نمی کند؛ بلکه در کنار آن باید فعالیت های فرهنگی و نهضت های بصیرتی  و روشنگری ایجاد و کسانی را در مسجد تربیت کرد که بتوانند با آن هایی که این اهداف عالیه را هدف قرار داده اند مبارزه کرد.

آقای شکری افزود: یکی از تفاوت های بزرگ مساجد در کشور ما با مساجد در بعضی کشورهای به ظاهر مسلمان، در ایجاد انگیزه و تشریح  واقعیت های جهانی بر پایه دفاع از دین خداوند است.