کد مطلب: 49942 تعداد بازدید: ۱۴۴

برگزاری نشستی با عنوان تشیع انگلیسی مختصات فکری و رفتاری در مدرسه علمیه خواهران الزهرا س زرین شهر

یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۳:۳۸
نشستی با عنوان تشیع انگلیسی مختصات فکری و رفتاری در مدرسه علمیه خواهران الزهرا س زرین شهر برگزار شد.

حجت الاسلام  مهدی مسائلی استاد، نویسنده و پژوهشگر حوزه علمیه اصفهان گفت: تشیع انگلیسی مجموعه تفکرات دشمنان اسلام است که از آن ها سوء استفاده و هدایت می کنند تا اهداف سلطه گرایانه خود را بر جامعه اسلامی و مسلمانان تحقق بخشند.

وی با بیان اینکه باید میان تعبیر تشیع انگلیسی وشیعه انگلیسی تفاوت قائل شد افزود: تشیع انگلیسی به اندیشه های افراطی و فرقه گرایانه ای گفته می شود که ترویج آنها دشمنان را در رسیدن به اهدافشان یاری می رساند.

وی افزود:دشمنان اسلام رفتارهای افراط گرایانه اهل سنت را مدیریت می کنند تا بتوانند منطقه  را تحت سلطه داشته باشند. همین سیاست را در مورد شیعه  نیز به کار گرفته اند و ساده لوحی است که بگوییم برای اهل سنت نقشه دارند ولی برای شیعه نقشه ای ندارند.

وی هدف تشیع انگلیسی را مقابله با اسلام ناب درجبهه درونی دانست و گفت: این بدان معناست که دشمن برای تحقق اهدافش روی اعتقادات مسلمانان وشیعیان کار کند.مثلا عامل انتحاری که کمربند انفجاری به خود می بندد وخود را منفجرمی کند با اعتقاد و عقیده ازسرمایه وجودیش که جانش است می گذرد چون به او گفته اند با این کاربه بهشت می روی و این یعنی ستیز با اسلام در جبهه درونی.

وی اظهار داشت: خیلی از انسان ها شاید به طور مستقیم تحت نفوذ دشمن نباشند ولی با اعمال و رفتار انحرافیشان در حوزه دشمن کار می کنند.

وی افزود:  MISISشیعیان مزدوری را در خارج از کشور تقویت می کند تا این افکار را در داخل کشور تبلیغ کنند و خیلی نامحسوس تبلیغ تشیع انگلیسی می کنند.

وی اشاره به شبکه های ماهواره ای کرد که درآنها تبلیغ تشیع انگلیسی می شود ودشمن هزینه های زیادی دراین زمینه متحمل می شود.حجه الاسلام مهدي مسائلي درپايان بااشاره به هدف تبليغ تشيع انگليسي يادآورشد:دشمنان اگر بخواهند مقابله مستقیم با ما داشته باشند و اهداف ما را بکوبند ما راسخ تر و محکم تر در مقابل آنها می ایستیم و همه اتفاق نظرداریم .بنابراین دشمن از استراتژی دیگری استفاده می کند و از درون با تفکر ما مقابله می کند و افرادی از جنس خودمان و هم فکرخودمان را به مقابله بر می انگیزد و در اصل خصومت و دشمنی میان مسلمانان را دامن زده وستیز با مسلمانان را اولویت مذهبی خویش می دانند.