کد مطلب: 49932 تعداد بازدید: ۱۱۰

مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه محدثه س اصفهان:

طلاب و اساتید باید مهارت و عناصر جذب جوانان را داشته باشند

یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۴:۱۴
اردوی تفریحی مذهبی با حضور مدیر، اساتید و جمعی از طلاب بسیجی پایگاه بانو امین مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه (س) اصفهان با هدف «ترویج احیای فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر و فرهنگ ورزش و همچنین بزرگداشت مقام شهدای گمنام» در محل گوه گشت، پارک کوهستانی صفه اصفهان برگزار شد.

 «رضوان خیاطان مصطفوی» مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه محدثه(س) اصفهان اظهار کرد:  در این اردوی زیارتی تفریحی طلاب با حضور بر سر مزار شهدای گمنام و بزرگداشت مقام آنان با قرائت فاتحه، با آنان تجدید پیمان بستند و به گفتگو پیرامون مباحث مذهبی از جمله، حضور پررنگ طلاب در عرصه ی اجتماع پرداختند.

    وی افزود: در این گرد همایی طلاب با حضور در بین اقشار مختلف مردم و پذیرایی از آنان به فریضه ی امربه معروف و نهی از منکر پرداختند.

مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه محدثه اصفهان اظهار کرد: طلاب و روحانیونی که قرار است جاذب مردم به سمت دین و اسلام محسوب شوند، باید علاوه بر دین‌داری، اخلاق خوش و  مطلوب هم داشته باشند تا بتوانند همان چیزی که در دین بر آن تأکید شده است، با زبان امروزی و جوان‌ پسند بیان کنند.

فرمانده پایگاه بانو امین، به ضرورت مجهز شدن طلاب به انواع مهارت‌ها اشاره کرد و گفت: طلاب و اساتید باید مهارت و عناصر جذب جوانان را داشته باشند علاوه بر آن باید برای آنان سهمی از دنیا نیز تعریف کرده  باشند و با استفاده از ابزاری که وجود دارد، جاذب جوانان باشند نه اینکه با یک موضع‌گیری نسنجیده روح عده زیادی از مردم را با دین خدشه دار کنند.

وی خاطر نشان کرد: برای آسیب ‌شناسی در ابتدا باید کار با عمل بر مبنای محبت صورت گیرد و در ادامه طلاب با فراگیری انواع و اقسام مهارت‌ها (از جمله فن بیان، راه‌ های برقراری ارتباط، محبت و ...) مردم و جوانان را به خود جذب کنند.

وی تصریح کرد: باید عناصر جذب جوانان را یاد بگیریم و آن را به زبان اسلامی برای جوانان بازگو کنیم؛ علاوه بر مطالب سرگرم‌کننده به بیان سبک زندگی اسلامی بر اساس محبت پرداخته شود.

یادآور می شود: خانم مصطفوی نیز پیرامون آسیبهای جامعه از جمله، عدمازدواج نکاتی را با مشارکت اساتید و طلاب مطرح نمود.