کد مطلب: 49860 تعداد بازدید: ۱۳۸

در مدرسه علمیه خواهران النجیبیه کوشک مطرح شد:

زندگی انسان از سه ضلع تفکر، اعتقاد، اراده تشکیل شده است.

شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۳:۴۹
نشست سیاسی با سخنرانی «حجت الاسلام سجاد رمضانی» هادی سیاسی سپاه صاحب الزمان اصفهان در مدرسه علمیه خواهران النجیبیه کوشک برگزار شد.

حجت الاسلام رمضانی در این نشست به هدف و مقصد همه انسان ها و اهمیت آن در زندگی اشاره نمود و گفت: هر انسانی زندگی اش از سه ضلع مثلث شامل: تفکر، اعتقاد، اراده تشکیل شده است و در دنیا همه کارها از بهترین مثل علم آموزی و بدترین آن مثل دزدی نیاز به تفکر دارد و اگر اعتقاد نباشد بدترین کار انجام می شود.

حجت الاسلام رمضانی در ادامه افزود: ما طلبه ها فکر می کنیم دین را به بهترین نحو معرفی می کنیم در حالی که این گونه نیست. دینی که تفکر در آن باشدباید نیازهای اجتماع را بر طرف کند.

وی یادآور شد: امروز اسلام به گروه هایی تقسیم شده است، اسلام آمریکایی که در مرکز کشور آمریکا دانشگاهی راه اندازی شده که شیعه را با تفکرات خود آموزش می دهد و اسلام ملی مخصوصا در ایران که کورش را پیامبر خود می دانند باعث شده که دین از زندگی حذف شود.

هادی سیاسی سپاه صاحب الزمان اصفهان، پس از تفکر مهمترین بخش زندگی را اعتقادات دانست و گفت:  امروزه برای مسلمانان جنگ اعتقادات درست کرده اند جلسات اهل بیت را هدف قرار داده اند، بی احترامی به والدین، سود بانکی ایجاد ربا، کلاه برداری و اینها همه اثرات بی اعتقادیست.

وی با طرح این سوال که ما طلاب چه کرده ایم؟ گفت: غرب دارد روی اعتقادات بچه هایمان کار می کند و دین شده است یک مقوله جدا برای افراد دین دار .

حجت الاسلام رمضانی در ادامه به سومین ضلع مثلث اشاره نمود و گفت: باید اراده یمان را قوی کنیم چون با اراده قوی می شود به مقصد و به هدف رسید.