کد مطلب: 49698 تعداد بازدید: ۱۴۹

در مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی س شهرستان خوروبیابانک بيان شد:

سیم اتصال با خدا که قطع شد، تاریکی انسان را فرا می گیرد.

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷:۴۵
سلسله نشست های سبک زندگی اسلامی با موضوع غفلت، با حضور طلاب، کادر ،اساتید و بسیجیان خانم شهرستان خور و بیابانک در مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی (س) شهرستان خوروبیابانک برگزار شد .

«حجت الاسلام محمد قدرتی» مشاور خانواده و سخنران حرم حضرت معصومه (س) شهر مقدس قم با اشاره به انواع غفلت آن را شامل: غفلت از خدا ، غفلت از دشمن، غفلت از تربیت فرزند ، غفلت از مرگ و قیامت عنوان نمود.

مبلغ کشوری علت غفلت را فاصله گرفتن از قرآن و اهل بیت دانست.

مشاور خانواده با بیان آیه ی 19 سوره حشر افزود : مثل کسانی نباشید که خدا را فراموش کردند. اثر وضعی فراموشی خدا ، خود فراموشی است.

حجت الاسلام قدرتی تاکید کرد: امروزه طوفان هایی از قبیل طوفان مسائل اقتصادی، جنگ و خونریزی، فساد اخلاقی دنیا را فرا گرفته است . در طول تاریخ اتفاقات ناگواری افتاد که به خاطر غفلت از خدا بود؛ برای نجات از این طوفان ها باید باور کنیم که خدا ما را می بیند .

وی افزود : شیطان به هر راهی متوسل می شود تا انسان دچار غفلت شود . امام باقر فرمود : « شیطان کاری میکند که آدم آخرت را فراموش کند » وقتی آدم اعتقادش را از دست داد دیگر حلال و حرام برایش معنایی ندارد .

وی در پایان يادآور شد: دو راه به سمت خدا باز است يك پايين ( سجده ) و دوم بالا (دعا) . اهل نماز و دعا باشید تا شیطان نتواند در شما رخنه کند.