کد مطلب: 49683 تعداد بازدید: ۱۳۷

برگزاری جلسه اخلاق ویژه اساتید مدارس علمیه خواهران شهرستان خمینی شهر

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۲:۴۳
جلسه اخلاق ویژه اساتید مدارس علمیه خمینی شهر با هدف همت گماشتن اساتید و کادر مدارس علمیه برخودسازی و غافل نماندن از تربیت خود و نقش به سزای آن در تربیت دیگران در سالن اجتماعات مدرسه علمیه رضویه این شهر برگزار شد .

«حجت الاسلام عزت الله حاج هاشمی» استاد اخلاق حوزه های علمیه در این مراسم مطالبی را از اولین فرازهای دعای مکارم الاخلاق امام زین العابدین (ع) بیان نمود.

استاد اخلاق با بررسی فرازهای از این دعای شریف اهمیت دقت در مضامین و الفاظی که در این دعا به کار رفته است را از وظایف استادان حوزه های علمیه برشمرد.

وی گام اول برای درک معنویت و تنفس در فضای معرفتی این دعا را  دقت و بررسی در الفاظ آن بیان کرد.

 حجت الاسلام حاج هاشمی گام دوم را مقایسه الفاظ با یکدیگر دانست و گفت: در عبارات این دعا برای ایمان لفظ اکمل، برای نیت لفظ احسن و برای یقین لفظ افضل به کار رفته است. که هر یک از الفاظ نشانه ای را در بردارد که با بررسی روایات معصومین (س) با همین الفاظ می توان به عمق مفاهیم به کار رفته دراین دعای شریف دست یافت .

وی افزود: سه دعای اول حسن فاعلی را در بردارد و بعد از این سه دعا در پایان با عبارت (بعملی الی احسن الاعمال) حسن فعلی را  بیان می کند و ثمره سه دعای اول احسن الاعمال می شود .

وی در ادامه توسل به امام حسین (ع) را برای پیمودن سیر الی الله به حاضران توصیه نمود و جلسه با ذکر مصیبت حضرت زینب (س) به پایان رسید.