کد مطلب: 49679 تعداد بازدید: ۱۳۰

حضور طلاب مدرسه علمیه خواهران رضویه خمینی شهر بر مزار شهید محسن حججی

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۷:۴۰
طلاب، کادر و اساتید مدرسه علمیه خواهران رضویه خمینی شهر با حضور در گلستان شهدای شهر نجف آباد و مزار شهید محسن حججی به مقام شامخ شهدا ادای احترام نمودند.

«حجت الاسلام قاسمی» راوی دفاع مقدس درباره اهمیت زیارت شهدا گفت : شهدا امامزادگان عشق هستند و در همه جا نورانیت و معنویت را به جامعه می دهند، شهدا زنده هستند،  در صحنه واقعی زندگی آنها ماندند و ما رفتیم.

وی افزود:  تفاوت شهدا با ما در اینست که شهدا همیشه جلو تر از ما هستند ما هنگام عمل بهانه تراشی می کنیم که مسئولیت دیگران است ما مشکلاتی داریم که دیگران ندارند  ولی شهدا پیش قدم می شوند به سوی عمل و از همه ی علاقه های خود دل می برند  و رضایت حق را مد نظر قرار می دهند. شهدا و ظیفه خود را به نحو احسن انجام دادند اکنون وظیفه  ما چیست ؟ چگونه مدافع حرم باشیم ؟

راوی دفاع مقدس گفت:  نگاه شهدا به وجه الله است یعنی معرفی خدا به وسیله شهداست، توسل به شهدا سهل است اما اقتدا به شهدا دشوار است شهدا با اخلاص در عمل به قرب الهی رسیدند هرچه عمل خالص تر قرب به پروردگار بیشتر است وظیفه ما دفاع از حریم اهل بیت (س) است باید درجامعه هدایت گر باشیم اگه نقش هدایت گری نداریم ذکرگفتن و معنویت ما بی اثر است .

وی اذعان داشت: اکنون با شهدا عهد معنوی ببندیم که مدافع حریم اهل بیت شویم و با هدایت گری خویش زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم سازیم.