کد مطلب: 49606 تعداد بازدید: ۱۲۵

برگزاری یادواره شهدای روحانی در مصلای نماز جمعه شاهین شهر، با مشارکت مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی نرجس خاتون س شاهین شهر

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴:۰۵
یادواره شهدای روحانی در مصلای نماز جمعهشاهین شهر، با همکاری بنیاد شهید، ستاد ائمه جمعه، بسیج طلاب، حوزه علمیه برادران و مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی نرجس خاتون سلام الله علیها شاهین شهر برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی ملکیان، امام جمعه شهر و رییس هیات امنای مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی نرجس خاتون سلام الله علیها سخنان خود را با فرموده ای از امام خمینی رحمة الله علیه آغاز نمود و گفت: «خدا را سپاس می گزاریم که از دیوارهای فیضیه گرفته تا سلولهای مخوف و انفرادی رژیم شاه  و از کوچه و خیابان تا مسجد و محراب امامت جمعه و جماعات و از دفاتر کار و محل خدمت تا خطوط مقدم جبهه ها و میادین مین، خون پاک شهدای حوزه و روحانیت افق فقاهت را گلگون کرده است و در پایان افتخارآمیز جنگ تحمیلی نیز رقم شهدا و جانبازان و مفقودین حوزه ها نسبت به قشرهای دیگر زیادتر است».

وی يادآور شد: روحانیت به مردم نگفتند بروید جبهه، بلکه گفتند بیایید با هم برویم جبهه و تاکنون حدود 4000 نفر روحانی شهید شناخته شده اند البته به غیر از روحانیون جانباز و ایثارگر.

امام جمعه شاهین شهر در پایان سخنان خود افزود: انشاالله خداوند شهدای روحانی و سایر شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم را با حضرت اباعبدالله الحسین محشور گرداند.

«حجت الاسلام  سید حسین حسینی قمی» کارشناس برنامه تلویزیونی سمت خدا به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: نسل دوم و سوم انقلاب از دوران دفاع مقدس و ایثارگری ها نمی دانند تنها چیزی که الان از شهدا باقی مانده همین یادواره هاست. الان این وظیفه مسئولان است که تا پدران و مادران شهدا از میان ما نرفتند درد و دلشان را بشنوند و پیام شهیدان را به نسل جدید برسانند و بگویند در جبهه ها چه خبر بوده است.

وی اظهار  داشت: اگر جامعه ای شهدا را از یاد بُرد آن روز ، روز مرگ جامعه است . متاسفانه گاهی بعضی از چیزها فراموش می شود ، ما نباید دلاور مردان جنگ تحمیلی را فراموش کنیم. ما مدیون شهدا ، جانبازان و ایثارگران هستیم.  آنان برای دنیا به جبهه نرفتند بلکه برای زنده نگه داشتن دین، اخلاق و حجاب خون خود را نثار کردند.

کارشناس برنامه سمت افزود: بُریر از یاران امام  حسین علیه السلام گفت: «حسین جان خدا برما منت گذاشته که ما در راه شما بجنگیم و در راه شما قطعه قطعه شویم.» و امیر المؤمنین علی علیه السلام در نامه ای به مالک اشتر می فرماید:«به آن خدایی که رحمتش گسترده است، ما یک تقاضا از خدا داریم، مالک پایان عمر علی و پایان عمر تو شهادت باشد.» پس خانواده های شهدا یقین داشته باشید درخواست فرزندان شما نیز همین بوده است.

وی در پایان تاکید کرد: وظیفه ماست که شهدا را گرامی بداریم. اگر می خواهیم جوانان امروز را مثل جوانان انقلاب و دفاع مقدس تربیت کنیم باید به مسائل دینی ایشان بپردازیم. هر یک از ما باید در راه معرفی ارزش ها و دین داری قدم بر داریم.