کد مطلب: 49303 تعداد بازدید: ۱۲۴

در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون س دولت آباد مطرح شد:

مبارزه با منکرات هدف قیام امامان معصوم

دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۱:۰۵
مراسم سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام ) با سخنرانی «حجت اسلام ملکیان»، امام جمعه محترم شاهین شهر و با حضور کادر، اساتید و طلاب برگزار شد.

حجت اسلام ملکیان در این مراسم مقاطع خلقت را از ابتدای خلقت تا زمان ظهور حضرت مهدی(عج) را به پنج مقطع ذیل تقسیم کرد، از زمان خلقت آدم ( بعثت انبیاء ) تا حضرت مسیح (ع)، تجلی اعظم خداوند برنبی اکرم (ص)یعنی بعثت نبی اکرم(ص)، جانشینی امیرالمومنین (ع) طبق آیه یا ایها الرسول بلغ ما انزل ...  یعنی معرفی حضرت علی (ع) جزء بعثت است.

وی ابراز داشت: اما متاسفانه بعد از رسول خدا(ص) ماجرای سقیفه پیش آمد، عجیب است پیامبر برای چند روزی که از مدینه خارج می شدند برای خود جانشین تعیین کردند آیا برای سفر بی برگشت جانشین تعین نمی کنند

وی گفت: بعد از رحلت رسول خدا (ص) و با تشکیل سقیفه علی (ع) را خانه نشین کردند و خشت کج  را گذاشتند.

امام جمعه شاهن شهر گفت: زمان امیر المومنین چهارسال و اندی بیشتر نبود و سپس کاردست معاویه افتاد که البته او ظاهر را حفظ می کرد، اما پس از او یزید که علنی گناه و فساد می کرد و مصداق تمام فساد ها بود کار را بدست گرفت و بنای نابودی اسلام را گذاشت و فساد بالاتر این که به عنوان خلیفه پیامبر علناً مشروب می خورد و هدفش نابودی اصول توحید، نبوت و .. بود.

 

وی افزود: غرض اصلی بنی امیه حفظ خلافت بین خودشان بود و طبق  همین امر بنابر گرفتن بیعت از حضرت حسین بن علی (ع) گذاشته اما اگر حسین بن علی (ع) بیعت می کردند زحمات 124000 پیامبر از بین می رفت.

وی گفت امام حسین (ع) دو راه بیشتر نداشت :  بنشیند و بیعت را بپذیرد و فقط به عبادت بپردازد، باید مردم را از فاجعه ای که بر سر اسلام می آید آگاه کند.

حجت الاسلام ملکیان اظهار داشت: امام حسین (ع) دید اگر در مدینه کشته شود پیامش به جایی نمی رسد لذا امام (ع)به مکه رفت  و روز هشتم به سوی عراق  حرکت کردند  درحالی که می دانستند شهید می شوند و این حرکت جزء با ریختن خون اباعبدالله مردم را تکان نمی داد.

 

وی ادامه داد: مقطع چهارم  شهادت امام حسین(ع)  در روز عاشوراست و امام حسین (ع) به امام سجاد(ع) فرمودند: ای فرزند خون من از جوشش نخواهد افتاد تا انتقام مرا بدست فرزندم مهدی (ع) گرفته شود.

 

وی مقطع پنجم را عنوان کرد و گفت : مقطع پنجم  ظهور حضرت مهدی(ع)  است و حضرت امیر(ع) به امام حسین (ع) می فرمایند ای حسین، نهمین فرزند تو اسلام را زنده می کند.

حجت الاسلام  ملکیان گفت : ما وظیفه داریم از محرم و عاشورا درس بگیریم .عاشورا یک مکتب و مدرسه است و باید درس هایی که از آن می گیریم را باید در زندگی پیاده کنیم.

وی افزود: یک سری افرادی که خودشان را مسلمان می دانند چطور شد که مقابل امامشان ایستادند، البته طبق آنچه در زیارت اربعین آمده آنهایی که مقابل امام علیه السلام ایستادند کسانی بودند که دنیا آنها را فریب داده بودند، آنها همه بهره خودشان را به پست ترین و پایین ترین قیمت فروختند.

استاد حوزه افزود: حضرت علی (ع) در نهج البلاغه می فرمایند مردم بدانید قیمت جان ها بهشت است اما مواظب باشید به کمتر از بهشت نفروشید.

وی گفت: علت قیام امام حسین (ع) چه بود که امام حسین (ع) همه هستی خود را در این قیام داد؟ و در پاسخ ادامه داد: امام حسین(ع) خون قلب خود را داد برای اینکه بندگان خدا را از جهالت نجات بدهد که جهل و نادانی بزرگترین دشمن انسان است.

حجت الاسلام  ملکیان گفت :مسیر امام زمان(ع) در ادامه مسیر امام حسین(ع) است و علت ظهور امام زمان(ع) بدنبال امر به معروف و نهی از منکر هستند و می خواهند خوبی ها را ترویج دهند.

همچنین افزود: امام حسین با قیامشان جلوی یک منکر ایستادند و امام زمان هم ظهور می کنند تا جلوی منکر را بگیرند.