کد مطلب: 48978 تعداد بازدید: ۱۳۱

روایتگر دفاع مقدس بیان داشت:

وظیفه شما طلاب خواهر پرورش نسل شهیدپرور است

سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۲:۱۸
به مناسبت هفته دفاع مقدس، برنامه فرهنگی با حضور اصغر حبیبی از آزادگان و راویان 8 سال دفاع مقدس در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه نجف آباد برگزار شد.

حبیبی در این نشست گفت: عاشورا و کربلا و قیام اباعبدالله تنها یک مقطع خاص از تاریخ نیست، بلکه از ابتدای تاریخ بشر تا انتهایش این مکتب جاری است و در تمام دوره های قوم مستکبرین در برابر قوم مستضعفین خواهند ایستاد  و قیام اباعبدالله مهم ترین استراتژی ها و تاکتیک های رسیدن به یک جامعه طیبه را برای تمام بشریت ترسیم کرد.

وی هدف سیدالشهدا(ع) از قیام کربلا را اصلاح دین جدش رسول خدا(ص) دانست و گفت: اگر بشر بخواهد به سعادت برسد تنها راهش قدم گذاشتن در این مسیر است چنان که گاندی رهبر هند، استقلال هند را مدیون قیام حسین بیان می کند و یا در دوران کنونی رییس جمهور ابرقدرت شرق تاکنون 4مرتبه به دیدار رهبر معظم انقلاب رسیده و راهبردهای کشورش را براساس وصیت نامه امام تبیین می کند.

وی درباره اهمیت جنگ تحمیلی نیز افزود: میدان نبرد حق و باطل میدان انسان سازی است و آنانی که جنگ را بر این کشور تحمیل کردند نه به دنبال تسلط بر خاک این کشور که به دنبال نابودی اصل و ریشه اسلام شیعی بود که با ظهور انقلاب اسلامی که شعارش نفی سلطه بود، در قلب جهان ریشه دواند.

روایتگر دفاع مقدس با اشاره به عظمت شهید حججی و سخنان رهبر معظم انقلاب درباره این شهید خاطرنشان کرد: دشمنان بعد از جنگ 8ساله به این نتیجه رسیدند که تنها راه پیروزی و سرنگونی نظام مقدس اسلامی و مکتب شیعه، از میان بردن روحیه ایثار و شهادت طلبی است ولی شهادت این شهید در اوج جوانی که رهبری او را نماینده شهدا بیان کردند، نشان داد دشمنان به اهداف خود نرسیدند.

وی در ادامه گفت: وظیفه شما طلاب خواهر پرورش نسل شهیدپرور است و شهدایی چون شهید حججی از دامان نهاد مقدس خانواده پرورش یافته و آنچه دشمنان در توطئه های خود علیه این نظام به دنبال آن هستند از میان بردن قداست و عفت زنان جامعه به عنوان رأس نهادخانواده است.