کد مطلب: 48852 تعداد بازدید: ۱۳۵

برگزاری جشن غدیردر باغ بانوان پردیس از سوی مدرسه علمیه ی حضرت فاطمه محدثه سلام الله علیها استان اصفهان.

دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰:۲۸
ویژه برنامه ی جشن غدیر،همراه با خطبه خوانی، اجرای سرود و مناظره به صورت سؤال و جواب تو سط اساتید حوزه؛ الهه جدیدیان، زهرا یاریان و مبلغ غدیرستان کوثر نبی؛ ملیحه ثقفی نیا، با هدف تبلیغ و بیان ارزش ولایت، ویژه ی عموم، با حضور مدیران مدارس علمیه ی جامعه النور و حکیمه سپاهان شهر ، اساتید، طلاب این مدارس، در باغ بانوان پردیس، از سوی مدرسه علمیه حضرت فاطمه محدثه "سلام الله علیها" برگزار شد

  جدیدیان، مبلغ و استاد حوزه در ضمن پاسخ به سؤال محتوای حدیث غدیر بیان کرد: حدیث غدیر تا چند سال قبل، مهجور مانده بود و تنها جمله کوتاه (من کنت مولاه فهذا علی مولاه) بین شیعیان رواج شده بود و این در صورتی است که،  این حدیث مشتمل بر ده بخش، با موضوع دینی مختلف است، که مباحث آن قابل تأمل و بررسی می باشد.                

   خانم ثقفی نیا مبلغ غدیرستان کوثر نبی،بهحقیقت روز غدیر، در پاسخ به اسناد قرآنی غدیر اشاره کرد و  نیز به توضیحاتی پیرامون برخی از ده بخش خطبه ی غدیر پرداخت وگفت: در متن خطابه ی غدیر ببش از صد آیه قرآن است که هیچ مدحی در قرآن نیست مگر مدح امام (علی علیه السلام) و هیچ مذمتی در قرآن نیست مگر دشمنان حضرت که در راس آنان می باشند.

    مبلغ غدیرستان کوثر نبی افزود: واقعه ی غدیر، استناد قرآنی دارد، چرا که طبق آیه قرآن کریم «و ماینطق عن الهوی الا وحی ....». «پیامبر اکرم(ص) هیچ سخنی نمی گوید،  مگر آنچه به او وحی می شود» خطبه ی غدیر هم مثل آیات قرآن است، که بر پیامبر (ص) نازل شده  است.

   وی در  ادامه به توضیح برخی آیاتی که در متن خطبه غدیر است پرداخت وبیان کرد: آیه 67سوره مائده «یاایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک و....» و آیه اوالا امر، در سوره معارج «یاایها الذین آمنوا اطیعو الله و اطیعو الرسول»  در متن خطبه غدیر، این نتیجه را می دهد که، واقعه غدیر واقعه ی قرآنی از طرف خداوند است، چنانچه به آیات قرآن ایمان داریم باید، به متن خطابه ی غدیر هم ایمان داشته باشیم که از طرف خدا است.             

    شایان ذکر است در این جشن گسترده، پرده خوانی ماجرای غدیر، توسط نوجوان توانا فاطمه شریفی همراه با توضیحاتی اجرا شد و از دیگر برنامه های این جشن در باغ پردیس اجرای سرود توسط خردسال فلاورجانی، زیر نظر مبلغه فعال این مدرسه، خانم مریم باقری و اجرای مسابقه غدیر، مولودی خوانی، عیدی دادن و ضیافت علوی بود.