کد مطلب: 48748 تعداد بازدید: ۱۵۴

برگزاری مراسم بازگشایی مدارس علمیه شهرستان خمینی شهر و کوشک با حضور امام جمعه شهرستان در سالن دارالقرآن اهل البیت ع این شهر

یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱:۱۵
مراسم بازگشایی مدارس علمیه شهرستان خمینی شهر و کوشک با حضور امام جمعه شهرستان، در سالن دارالقرآن اهل البیت (ع) این شهر برگزار گردید.

آیت الله رحیمی امام جمعه شهرستان خمینی شهر دراین مراسم با اشاره به روز تکریم خانواده فرمود: در دین مبین اسلام خانواده یکی از مهم ترین ارکان جامعه محسوب می شود و با انجام فرامین دینی اسلام در مورد خانواده می توان زمینه سلامت خانوادگی ، سعادت و جاودانگی را برای خویش فراهم سازیم.

 امام جمعه شهرستان در ادامه با تبریک سال تحصیلی جدید به اهمیت علم و علم آموزی اشاره کرد و گفت : علم جایگاه بالایی دارد وآیات و روایات متعددی در این باره به ما رسیده است که ارزش آن را برابر یک سال وگاهی برابر هفتاد سال عبادت خوانده اند و این ارزش بالای تفکر را نشان می دهد.

  در ادامه این مراسم حجت الاسلام صغیرا استاد حوزه ودانشگاه به بیان  آداب طلبگی همچون : داشتن انگیزه الهی، دوری از گناه، خوب درس خواندن، نداشتن غرور وتکبر، خوش اخلاقی، عالم  به علم، ازدواج به موقع  و... پرداخت.

 استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: طلبه نمونه باید از تمام جهات الگو و به دنبال خدمت به دین باشد و تمام تلاش خود را به کار گیرد؛ چرا که طلبه مبلغ آموزهای دینی است و وظیفه دارد قواعد دینی را به دیگران بیاموزد وحوزه های علمیه مرکز پرورش دانشمندان ربانی  است و طلبه همان آموزنده ای است که در این مسیر قرار گرفته است.

 شایان ذکر است این مراسم همراه به برنامه های متنوع دیگر همچون مولودی خوانی ،اجرای مسابقه، سرود همخوانی و... همراه بود.