کد مطلب: 48733 تعداد بازدید: ۱۴۷

مسئول سازمان بسیج طلاب استان اصفهان:

وجود مرجعیت و مکتب حسینی مانعی برای دسیسه های دشمن

یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۱:۱۲
برگزاری جلسه بصیرت افزایی در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا سلام الله علیها ویلاشهر با سخنرانی مسئول سازمان بسیج طلاب استان اصفهان

جلسه بصیرت افزایی با حضور «حجت الاسلام میثم حاجی احمد» مسئول سازمان بسیج طلاب استان اصفهان در حوزه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها ویلاشهر برگزار گردید.

حجت الاسلام حاجی احمد ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین به بحث پیرامون ماه محرم پرداخت و به وظیفه بزرگ و سنگین طلاب در انتقال معرفت حسینی اشاره نمود.

 وی با بیان اینکه برای ایجاد شور حسینی نیاز به برنامه ریزی نیست و مردم با اعتقادات راسخی که دارند بدون تبلیغ و خودجوش مراسم عزاداری برگزار می کنند افزود: باید به انتقال پیام های عاشورا و شعور و معرفت حسینی توجه ویژه داشت.

حجت الاسلام حاجی احمد به کتاب یک ایدئولوژی ویرانگر از مایکل برونت اشاره کرد و گفت: دشمن وجود مرجعیت و مکتب حسینی را مانعی برای دسیسه های خود می دانست و برای از بین بردن آن، به فکر جایگزینی مکتبی افتاد که حماسه و انقلاب به وجود نیاورد.

وی افزود: اولین کار دشمن در این زمینه منحصر کردن مراسم محرم در روضه، مداح محور نمودن روضه ها و کنار زدن منبری ها بود که در این کار تا حدودی نیز موفق بودند.

حجت الاسلام حاجی احمد واقعه عاشورا را حادثه عظیمی دانست که نباید صرف یک مجلس سوگواری و روضه به آن نگریست، حادثه ای که همه چیز حتی سیاست را در خود دارد.

 وی رفتار و پاسخ حضرت ابوالفضل(ع) به امان نامه را یک حرکت سیاسی و از روی اقتدار معرفی کرد و با توجه دادن طلاب به بصیرت حضرت عباس، آن را نشات گرفته از خانواده ای بزرگ و مادری با بصیرت دانست و افزود: جایگاه ویژه حضرت ام البنین و بصیرت بالای ایشان در بودن با ولایت و توصیه فرزندانشان به این امر باید الگوی زنان و مادران مسلمان باشد.

وی در ادامه طلاب را به ترفند دشمنان در جدا کردن مردم از روحانیت توجه داد و گفت: طلاب باید در لایه های اجتماعی جامعه دارای مقرهای فرهنگی باشند و اگر از این امر غافل شوند دیگران جای آنها را با تهاجم فرهنگی و مسائل ضد اعتقادی پرخواهند کرد.

حجت الاسلام حاجی احمد با انتقاد از اینکه در دستاوردهای فرهنگی جامعه جای حوزه های علمیه خالی است؛ تشکیل هیئت های اندیشه ورز در حوزه های علمیه را با بصیرت افزایی و انقلابی گری ضروری دانست.