کد مطلب: 48700 تعداد بازدید: ۱۳۹

مدیر بنیاد مهدویت و آینده‌پژوهی استان اصفهان:

برای فهمیدن جهاد کنید؛ مدیریت زمان کنید؛ صبر داشته‌باشید و دعا کنید

شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۵:۱۶
مراسم افتتاحیه ویژه طلاب جدیدالورود مدارس علمیه سیدالشهداء، خدیجه کبری، خدیجه کبری و فاطمه‌الزهراء در خانه انقلاب برگزار شد.

مراسم افتتاحیه ویژه طلاب جدیدالورود مدارس علمیه سیدالشهداء (علیه السلام)، خدیجه کبری (سلام الله علیها)، زهرای مرضیه (سلام الله علیها) و فاطمه‌الزهراء (سلام الله علیها) اصفهان با حضور200 نفر از خواهران طلبه در خانه انقلاب برگزار شد.

حجت‌الاسلام مهدی نیلی‌پور، مدیر بنیاد مهدویت و آینده‌پژوهی استان اصفهان با اشاره به حدیث شریف «مداد العلماء افضل من دماءالشهداء» در مورد ارزش علم چنین گفت: در رأس همه ارزش‌ها ارزش علم است که حتی از جهاد هم بالاتر است.

وی با اشاره به تعبیر حضرت امام خمینی رحمه الله علیه که فرمودند «این قلم‌هاست که شهدا را پرورش دادند» افزود: برای فهمیدن جهاد کنید؛ مدیریت زمان کنید؛ صبر داشته‌باشید و دعا کنید، زیرا این بزرگ‌ترین ارزشی است که می‌خواهید در خود خلق کنید.

وی برای کسب فهم عمیق به طلاب توصیه نمود: مجموعه‌ای از چهل حدیث پیرامون علم گردآوری کرده و هر ماه یک بار آن را مرور کنند و هر چهارشنبه زندگینامه یکی از علماء و بزرگان را مورد مطالعه قرار دهند.

حجت‌الاسلام نیلی‌پور در ادامه با اشاره به گسترش فضای تبلیغ پس از انقلاب اسلامی گفت: این فضای باز تبلیغی نیاز به روحیه انقلابی دارد، لذا انرژی‌هایتان را آزاد کنید و از شرایط بد اطرافتان نترسید تا بتوانید جریان‌سازی کنید.

در ادامه دکتر نصری با موضوع آتش به اختیار فرهنگی و ابعاد آن سخنرانی نمود و ضمن بیان معنای ساده‌ای از آتش به اختیاری و ذکر نمونه‌هایی از آن، اصول آتش به اختیاری را برشمرد و گفت: دردمندی، تشخیص و شناخت نیازها، کار قانونی و مطابق با شرع از اصول آتش به اختیاری هستند.