کد مطلب: 48345 تعداد بازدید: ۲۵۸

برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 96-97 در مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت س خوانسار

دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۹:۱۲
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 96-97 با حضور مدیر،کادر،اساتید و طلاب در مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت س خوانسار برگزار گردید.

حجت الاسلام ­و ­المسلمین ­رسول­ خواجه­ کریمی موسس مدرسه علمیه خواهران و امام جمعه شهرستان خوانسار ضمن تبریک شروع سال تحصیلی و ورود طلاب به عرصه تعلیم و تربیت ابراز داشت: هرگاه شخصی بخواهد وارد راهی بشود اگر شناخت تفصیلی ندارد حداقل باید شناخت اجمالی داشته باشد، لذا افرادی که برای تحصیل وارد حوزه می شوند باید حداقل شناخت اجمالی نسبت به حوزه و رسالت آن داشته باشند.

امام جمعه خوانساردر ادامه گفت: طبق دین اسلام طلب علم در سه بُعد زندگی بشر واجب است و پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) این سه بُعد را این گونه معرفی می نماید:" آیه محکمه، سنه قائمه و فریضه عادله" یعنی مباحث اعتقادی، مباحث فقهی و مباحث اخلاقی.

وی خاطرنشان کرد: این که گفته می شود"طلب العلم فریضه علی کل مومن و مومنه" و یا" اطلبوا العلم من المهد الی اللحد " و امثال این روایات منظور از علم همین سه علم است و حوزه علمیه نیز مکانی است که این سه علم در آن آموخته می شود یعنی عقاید، احکام و اخلاق و روز قیامت هم از این سه علم سوال می شود.

وی اظهار نمود: حوزه علمیه یک مجموعه علمی است که ادامه دهنده رسالت انبیا و ائمه می باشد یعنی در حوزه دروسی آموخته می شود که پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) ، امام باقر(علیه السلام ) و امام صادق (علیه السلام ) گفته اند نه آنچه اندیشمندان غربی گفته اند، البته طلاب باید این ها را نیز بدانند تا بتوانند با شبهات آن مقابله کنند.

حجت الاسلام خواجه­ کریمی با اشاره به این مطلب که تحصیل در حوزه سطوح مختلفی دارد و هر سطح شرایطی دارد خاطرنشان کرد: طلبه ای که تازه وارد حوزه می شود همچون کودکی که همواره نیازمند مراقبت است باید در دامان استاد بزرگ شود و گام به گام همراه مربی حرکت کند تا دچار لغزش نشود.

وی در نهایت گفت: طلبه موفق کسی است که بتواند میراث شیعه را حفظ کند و برای این کار ابتدا باید بتواند با میراث شیعه که همان کتب روایی همچون اصول کافی،بحار الانوار ،وسایل شیعه و......می باشد ارتباط برقرار کند.

یادآور می شود در پایان این مراسم، به طلاب پایه اول و ممتازین آموزشی و فرهنگی بسته های فرهنگی اهداء شد.