کد مطلب: 48342 تعداد بازدید: ۱۶۹

برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 96-97 در مدرسه علمیه النفیسه اصفهان

دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۶:۱۵
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 96-97 ویژه طلاب جدیدالورود با حضور اساتید، کادر و طلاب مدرسه علمیه خواهران النفیسه اصفهان برگزار شد.

خانم بدری مدیر مدرسه علمیه خواهران النفیسه اصفهان در این مراسم هدف از تحصیل در حوزه های علمیه را تربیت مدرس، مبلغ و پژوهشگر عنوان نمود.

وی گفت: طلبه باید با پشتکار، تلاش و جدیت مبلغی توانمند یا مدرس دانا و یا پژوهشگری عالم شود.

مدیر مدرسه علمیه خواهران النفیسه اصفهان به تشریح آیین نامه آموزشی حوزه های علمیه خواهران پرداخت و گفت: طلاب باید آگاهی کاملی از آیین نامه انضباطی داشته باشند تا  علاوه بر رعایت آن دچار مشکل نشوند.

وی حضور به موقع در کلاس ها و همچنین پوشش در شان طلبگی را از موارد بسیار مهم این حوزه دانست و افزود: پوشش طلبه باید شایسته و مناسب حوزه های علمیه باشد.

در ادامه این مراسم «حجت الاسلام علی صغیرا» مشاوره حوزه علمیه اصفهان رعایت آداب طلبگی و ظاهر مناسب را از مسائل بسیار مهم در بین خواهران طلبه دانست و طلاب را به رعایت آداب طلبگی، احترام به استاد، حسن خلق و ارتباط صمیمی با خانواده سفارش نمود.

وی خاطر نشان کرد: رابطه میان فرزندان یك خانواده رابطه ای حساس است، نباید این درس خواندن مانع از روابط صالح و سالم در بین اعضاء خانواده باشد.  

کارشناس مسائل مذهبی در خصوص صله رحم در خانواده های طلاب گفت:پیوند با ارحام موجب می شود برخی شئون مربوط به ارحام را شأنی از خود تلقی كنیم و نیكی به آنان را نیكی به خود بدانیم.

مشاوره حوزه علمیه اصفهان گفت: رابطه خویشاوندی انگیزه نیكی كردن را افزایش می دهد و توفیق عمل صالح را بیشتر می سازد، و عمل صالح بیشتر موجب نزدیك شدن انسان به هدف زندگی است.