کد مطلب: 48341 تعداد بازدید: ۱۳۹

امام جمعه شهر دامنه:

حوزه های علمیه پیشتاز و مصداق روشنگر معارف دینی

دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷:۵۳
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی سال 96-97 با حضور مدیر، اساتید، کادر، طلاب، مسئولین شهرستان، والدین و همسران طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه خواهران الزهرا س فریدن برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین ناصر صابری امام جمعه شهر دامنه و عضو هیأت امناء مدرسه علمیه الزهراء(س) فریدن در این نشست گفت: حوزه های علمیه پیشتاز و مصداق روشنگر معارف دینی می باشند.

وی در ادامه گفت: در این برهه که شاهد وضعیتی هستیم که تمام عالم بشریت تشنه یک نقطه آرام بخش و یک کانون آسایش و آرامش و سعادت هستند حوزه های علمیه می توانند این نقطه آرامش بخش را به بشریت معرفی کنند.

حجت الاسلام صابری تصریح نمود: لایه هایی از مخالفت و تبلیغ های فاسد باعث می شود که صدای این پایگاه های علمی و معرفتی به گوش خیلی از انسانها نرسد ولی به تعبیر قرآن کریم کلمه حق اینقدر برنده و رونده است که بعد از مدتی که کف باطل فروکش می کند کلمه حق باقی می ماند . به تعابیر مختلف از معصومین نقل شده است که اگر محاسن کلام ما به گوش مردم برسد، آنها می پذیرند و خریدار این متاع گرانبها می شوند.

امام جمعه شهر دامنه گفت: حوزه علمیه افق های جدیدی را برای بشریت باز می کند، لازم است حوزه به مباحث جدیدی که همه جویای آن هستند ورود پیدا کند، هرچند به نظر نمی رسد توقعاتی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از حوزه علمیه انقلابی و ایده آل دارند برآورده شود اما باید متوجه باشیم حوزه علمیه حداقل باید هم سطح جامعه و جوابگوی حداقل مخاطبین خودش باشد.

وی گفت : حوزه های علمیه باید وارد عرصه های جدیدی بشود، البته ورود به این عرصه ها برای حوزه های خواهران محدودیت ها و معذوریت های بیشتری دارد ولی  با توجه به سیره ی اهل بیت که از یک بانوی مسلمان شیعه و وظیفه ای که برایش در نظر گرفته اند و با درنظر گرفتن اقتضائات جامعه باید تصمیم بگیریم که در چه جاهایی ورود پیدا کنیم.

امام جمعه شهر دامنه از حوزه های علمیه به عنوان یک پایگاه برای فعالیت های فرهنگی اشاره کرد و گفت: حوزه های علمیه باید فعالیت های فرهنگی پرفایده و مؤثر انجام دهند و از کارهای سوری و کلیشه ای دوری کنند تا مخاطبینشان بتوانند به جای استفاده از کانالها و فضاهای  مجازی غیر معتبر و شبکه های ماهواره ای، مطالب مورد نیاز خود را از این پایگاه های فرهنگی  ایمن بدست آورند.

حجت الاسلام صابری در پایان خاطر نشان کرد: با واکاوی فرمایشات معصومین(ع) و استنباط سخنان آنان به این نتیجه می رسیم که رسیدن به جامعه تمدن اسلامی جهانی دور از انتظار نیست.