کد مطلب: 48338 تعداد بازدید: ۱۵۵

برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 96-97 در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا س ورزنه

دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۸:۱۱
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 96-97 با حضور طلاب، اساتید و کادر و با سخنرانی «حجت الاسلام احمد باقری» استاد حوزه در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا س ورزنه برگزار شد.

حجت الاسلام باقری در این مراسم به بیان اهمیت علم آموزی و نقش آن در اعتلای انسان پرداخت و گفت: ارزش علوم متفاوت است و علمی که مربوط به آخرت است هم دنیا را کامل می کنند و هم آخرت را.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) که فرمودند: «مداد العلماء افضل من الدماء الشهدا» افزود : در روز قیامت نوشته ی علما بر خون شهدا برتری می یابد چرا که شهدا بواسطه ی نوشته ی علما راه خود را پیدا کرده اند و مسیر شهادت را انتخاب نموده اند.

وی ادامه داد: علامه امینی در کتاب فضیلت العلماء آورده اند که علماء دین اسلام را تا امروز حفظ کرده اند، بسیاری از علماء شهید شده اند تا اینکه این مذهب و دین تا کنون باقی مانده است و در این زمان این وظیفه برعهده ی شما گذاشته شده است که با ورود به حوزه علمیه ادامه دهنده ی راه علما باشید و هدایت نیمی از جامعه که بانوان هستند را بر عهده بگیرید.

حجت السلام باقری با بیان این مطلب که مسیر علم آموزی زحمت زیادی دارد گفت: با رفت و آمد به حوزه به تعالی نمی رسید بلکه برای رسیدن به سعادت باید زحمت زیادی بکشید.

وی ادامه داد: مسئله ی مهم در درس خواندن نیت پاک است و خداوند می فرماید: کسی که برای خدا یاد بگیرد و برای خدا یاد دهد و برای خدا عمل کند در آسمان او را به بزرگی یاد می کنند.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) که فرمودند: «هر کس از خانه برای رضای خدا به خاطر علم آموزی خارج شود، فرشتگان بالهای خود را زیر پای او می گسترانند گفت: این شامل کسانی است که نیت و علمشان برای خدا باشد و اگر کسی به غیر از این نیت وارد حوزه شد، طلبه نمی شود و ارزش سوادش کمتر از بقیه است.

حجت الاسلام باقری با بیان خصوصیات بارز یک طلبه که او را از سایرین متفات می کند افزود: طلبه ی واقعی باید اهل نماز شب باشد و تلاشش این باشد که خودسازی داشته باشد و برای درس خواندن زحمت بکشد.

خانم رضوان رحیمی مدیر مدرسه ی علمیه خواهران فاطمه الزهرا سلام الله علیها ورزنه ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به تشریح دستور العمل های اخلاقی و اجرایی مدارس علمیه پرداخت و گفت:  در حوزه ی علمیه ، تنها درس خواندن مهم نیست بلکه با ارزش ترین مسئله، رعایت موازین اخلاقی است.