کد مطلب: 48274 تعداد بازدید: ۱۴۷

برگزاری مراسم افتتاحیه ی کانون خادمیاران رضوی، در مدرسه علمیه خواهران صالحات فولادشهر

دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۴:۱۵
جلسه ی افتتاحیه ی کانون خادمیاران رضوی، با حضور اعضای کانون،اساتید، کادر و تعدادی از مبلغین،با سخنرانی خانم نصرآزادانی، استاد کلام و عقاید در مدرسه یعلمیه صالحات فولادشهر برگزار شد.

خانم نصرآزادانی در ابتدا در مورد سبک زندگی اسلامی نکاتی بیان نمود و گفت: خادمان رضوی می توانند با ادبیات جدید و به روز، این سبک را به خانواده ها آموزش بدهند.

وی افزود: خادمیاران رضوی وظیفه سنگین تری نسبت به بقیه مبلغین دارند و باید برای مخاطب خود بٌعد معنوی زندگی را تعریف نمایند.

 استاد کلام و عقاید تصریح کرد: خانواده ها باید فرزندان خود را بیشتر با اهل بیت عصمت و طهارت آشنا کنند و با روایات و آیات چه از طریق گفتار و یا نوشتار و همچنین با نصب آن بر روی دیوار منزل، تأثیرات آن را بیشتر کنند.

خانم نصرآزادانی در ادامه اظهار داشت : هر کاری که انجام می دهید به امام حسین (علیه السلام)متصل کنید، با این کار، ایجاد محبت و پیروی از اهل بیت (علیهم السلام) در خانواده ها افزایش می یابد.

وی خاطر نشان کرد: همانطور که در زیارت عاشورا می خوانیم «اللهم انی اتقرب الی الله .... »؛ به دنبال برائت و بیزاری نسبت به دشمنان اهل بیت(علیهم السلام) باشیم و این از اصول تربیتی در خانواده ها ست و به این روش است، که می توان خانواده ها را با سیره ی اهل بیت (علیه السلام) آشنا کنیم و به آن اهتمام ورزیم.

 در پایان خانم مریم مدیدیان مدیر مدرسه علمیه خواهران صالحات فولادشهر با توجه به وضعیت کنونی ازدواج و طلاق در کشور و الگوی های توسعه غربی، هدف ازایجاد این کانون را شرح داد و گفت: باید با مد نظر گرفتن منویات مقام معظم رهبری، در خصوص تغییر سبک زندگی به سبک زندگی اسلامی، از آسیب های اجتماعی که کشور را تهدید می کند بکاهیم.

وی نکاتی در مورداصل قرار گرفتن اشتغال زنان، افزایش سرای سالمندان و مهد کودک ها و پیامدهای بد آن، بیان نمود و اظهار داشت: آداب و رسوم دست و پاگیر و غلط و گذراندن اوقات زیادی از شبانه روز در فضای مجازی، برخی از موانع فرهنگی است و حمایت هایی که دولت می تواند به عنوان متولی رسمی و مناسب در کشور انجام دهد .

در ادامه  با پخش کلیپی از صحن و سرای رضوی و اهدا  بروشورهایی که توسط معاونت فرهنگی استان اصفهان ارائه شده بود به خادمیاران، این مراسم معنوی پایان یافت.