کد مطلب: 48071 تعداد بازدید: ۲۱۸

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان اصفهان خبر داد

تحصیل 7 هزار طلبه خواهر در 58 حوزه علمیه استان اصفهان

سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۲:۱۱
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان اصفهان تحصیل 7 هزار طلبه خواهر در 58 حوزه علمیه استان اصفهان خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی ابطحی در حاشیه مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه خواهران شهرستان نجف‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نجف‌آباد اظهار کرد: هم‌اکنون در کل کشور حدود 500 حوزه علمیه خواهران در حال فعالیت است.

وی درباره وضعیت حوزه‌های علمیه در استان اصفهان نیز افزود: در استان اصفهان که جز پیشگامان در حوزه‌های علمیه خواهران در سطح کشور است، حدود 58 حوزه در حال فعالیت هستند که از این تعداد 6 حوزه در سطح 3 و 2 حوزه نیز در سطح چهار طلاب خواهر را پذیرش می‌کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان اصفهان گفت: در استان اصفهان حدود 7 هزار طلبه در حال تحصیل هستند و در شهرستان نجف‌آباد بالغ بر هزار طلبه در 6 حوزه که یکی از این حوزه در سطح سه و در رشته تفسیر مشغول هستند.

وی با اشاره به شهادت شهید حججی بیان داشت: یکی از وظایف اصلی طلاب، ورود به عرصه پژوهش است که با توجه به شهادت این شهید سرافراز در شهر شما، یکی از فعالیت‌های فرهنگی، نگارش مقاله درباره زندگی‌نامه شهید حججی است که چگونه این شهید با این سن کم به چنین درجه معرفتی رسیده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابطحی خاطرنشان کرد: ورود به حوزه‌های علمیه یک افتخار است و انصراف از آن یک شکست، ننگ و هم چون فرار از جنگ است چرا که هر طلبه‌ای با ورود به حوزه باید همانند یک مجاهد عمل کند و میدان جنگ یک طلبه دفاع و حفاظت از دین و آیین اسلام است.