کد مطلب: 47987 تعداد بازدید: ۳۸۶

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان:

زکاه العلم نشره ؛ زکات علم نشر آن است.

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶:۱۸
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید مدارس علمیه خواهران نرجس خاتون شاهین شهر ، رهنان ، دولت آباد و ملک شهر به میزبانی مدرسه شاهین شهر با حضور آیت الله ناصری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر رفیعی، حجت الاسلام و المسلمین ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهاان و حجت الاسلام والمسلمین ملکیان امام جمعه شاهین شهر، فرماندار، شهردار، اعضاء شورای شهر شاهین شهر در محل مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در مراسم افتتاحیه مدارس علمیه نرجس خاتون(س)شاهین شهر ، ملک شهر، دولت آباد و رهنان در جمع طلاب گفت: پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) زحمت زیادی کشیدند تا احکام و معارف و عقاید اسلامی را به مردم بیاموزند، بعد از امام زمان (عج) این مسئولیت به دوش علما است. همه مردم نمی توانند وارد حوزه علمیه شوند و یک عده ای باید بیایند و عالمه شوند و با معارف و عقاید اسلامی آشنا شوند و مردم را به سوی سعادت و بهشت ارشاد و راهنمایی کنند. پیامبر طبیب دوّار بودند یعنی بین مردم می گشتند تا مشکلات مردم را حل کنند.

وی افزود: طلاب باید مردم را از جهالت برهانند، احسنت بر شمایی که حوزه های علمیه را انتخاب کرده اید و در راه و روش پیامبر و اولیای الهی قرار گرفته اید . در روایت است وقتی خدا خیر انسانی را بخواهد او را فقیه در دین می کند تا مردم را هدایت و ارشاد کند و خدا این توفیق را به شما داده است .

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان اظهار نمود: 2000 طلبه جدید الورود در مدارس علمیه خواهران استان اصفهان شروع به تحصیل نموده اند و جمعا 6000 طلبه در 52 حوزه مشغول تحصیل هستند، اگر این تعداد طلبه خوب درس بخوانند و مردم را به معارف دینی دعوت کنند چقدر جامعه به سوی هدایت پیش می رود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان اذعان داشت: شما طلاب به نیابت از امام زمان (عج) وظیفه هدایت مردم را دارید و خدا این افتخار را نصیب شما کرده است. اگر روزی چیزی یاد نگیرید آن روز را روز خسران بدانید. سعی کنید هیچ شبهه ای ذهن شما را درگیر نکند از اساتید خوب و عالمه ای که دارید بپرسید و نگذارید مسأله ای در ذهن مردم باشد، شبهه در جامعه زیاد است  به دنبال جواب بروید، یاد بگیرید و به دیگران هم یاد دهید.

حجت الاسلام والمسلمین ابطحی گفت: هر طلبه باید یک صفحه در فضای مجازی داشته باشد، یک طلبه باید در وبلاگ نویسی اول باشد. باید مقاله بنویسد و پاسخگوی شبهات باشد و به دشمن اجازه استفاده از فرصت ها را ندهد، اگر طلبه ای در حوزه درس بخواند و خدمت نکند مدیون است، هر طلبه باید یک جلسه علمی برگزار کند و از آنجایی که بدون پرداخت هزینه ای تحصیل می کند وجدانا و اخلاقا موظف به تبلیغ است. مردم بسیاری از مسائل اعتقادی و احکام را نمی دانند این وظیفه شما است که آگاهی بدهید و منتظر دعوت نباشید بلکه خودتان پیش قدم شوید. طبق روایت "زکاه العلم نشره ؛ زکات علم نشر آن است".

وی ابراز نمود: یک زمان دفاع از اسلام با قیام، شهادت و ریخته شدن خون امام حسین (ع) و یارانشان همراه است و یک زمان هم به ترویج و تبلیغ من و شما از اسلام دفاع می شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان طلاب را به تحقیق و پژوهش سفارش نمود و گفت : دنیای امروز تشنه علم است باید مقالات چنان پر مغز باشند که شایستگی ورود به مراکز علمی جهان را پیدا کند .