کد مطلب: 47877 تعداد بازدید: ۱۵۶

برگزاری مراسم افتتاحیه کانون خادمیاران رضوی در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس س یزدانشهر

یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۲:۰۴
مراسم افتتاحیه کانون خادمیاران رضوی با حضور اساتید، کادر و خادمیاران در سالن اجتماعات مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(س)‌ یزدانشهر برگزار شد.

خانم ملوک توازئی مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(س)‌ یزدانشهر در این مراسم به تبیین روند اجرایی کانون خادمیاران رضوی پرداخت.

مدیر مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) یزدانشهر در بین خادمیاران گفت: با توجه به ظرفیت طلاب خواهر در کشور و اهمیت تبلیغ سبک زندگی اهل بیت(ع) در راستای ساماندهی به مهارتهای زندگی آحاد خانواده های جامعه اسلامی کانون خادم یاران رضوی سر لوحه برنامه های حوزه قرار گرفته است تا در فرهنگ سازی سبک زندگی رضوی نقش بسزایی داشته باشد و از طرفی خدمت به بارگاه نورانی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و زائران آن حضرت آرزوی شیفتگان اهل بیت(ع) است و از افتخارات هر شخصی است که توفیق خادمی آن حضرت را داشته باشد.

وی افزود:در قرارگاه های فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، ایجاد کانون رضوی فرصت مناسبی است که از ظرفیت طلاب خواهر در زمینه ارتقاء سطح آموزش دینی زنان و در پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی جامعه زنان بهره جست.

مدیر مدرسه علمیه حضرت نرجس(س)‌ افزود: کانون های رضوی با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی و رضوی در خانواده و آموزش زنان و ارائه راهکارهای نوین در جهت نهادینه سازی سبک زندگی اسلامی و آشنایی آحاد جامعه مخصوصا جوانان با سیره اهل بیت(ع) ‌افتتاح گردیده است.

وی پس از بیان اهداف و سیاست ها و معرفی اعضاء و مسئول کانون به توجیه برنامه های فرهنگی کانون پرداخت و  به تحلیل تهدیداتی که نظام خانواده را نشانه گرفته، پرداخت.  

خانم توازئی اظهار داشت: نظام خانواده یک اصل بنیادی اس، همه قوانین، مقررات و برنامه ریزی ها باید در جهت آسان کردن تشکیل خانواده، پاسداری از قداست آن و بر پایه حقوق و اخلاق اسلامی باشد.

«حجت الاسلام والمسلمین محمد صفری» امام جمعه شهر یزدانشهر در ادامه این برنامه پیرامون اهمیت وتبیین تبلیغ تخصصی مطالبی را بیان نمود.

وی در اهمیت و تبیین تبلیغ تخصصی گفت: دو کشور آمریکا و انگلیس به همراه متحدانشان برنامه هایی ضد ایران داشتند و اکنون با هم متحد شده اند و تمام حجمه کار خود را بر علیه ایران قرار داده اند که در فضای فرهنگی ایران وارد شده و تمام تلاش خود را بکار گرفته تا هر ایرانی یک نیروی آمریکایی شود آنها فهمیده اند که جنگ و تحریم و بمب شیمیایی اثری بر مردم ایران ندارد. آندلس 800 سال تمدن اصیل اسلامی داشت. از حربه مبارزه با فرهنگ استفاده نمودند و تمدن اسلامی را فرو پاشیدند تمام آنچه دارند از اسلام است اما دیگر هیچ اسمی از اسلام در بین آنها نیست.

حجت الاسلام صفری ادامه داد: کار با وسایل سنتی دیگر کاری را از پیش نمی برد مثلا طالبان سخنرانی فقط یک عده خاص هستند ما باید در عرصه های تخصصی مانند سینما، فیلنامه نویسی، فضای کار با کودک و... با ارائه دین کار نماییم. این امر دور از ذهن نیست و شدنی است اگر همت را بکار ببندیم می توان کار را پیش ببریم.

امام جمعه شهر یزدانشهر یادآور شد: در عرصه بازی های کودکانه راه پیدا کنیم این همان آتش به اختیار است. دشمن بر این اعتقاد است که هر دختر ایرانی یک موشک از طرف ماست ما اگر بتوانیم لباس او، منش او و فکر او را آمریکایی کنیم یک منطقه را آمریکایی کرده ایم.

وی ادامه داد: با توجه به روایتی که امیرالمومنین علی(ع) فرمودند: ذلت و خواری زمانی شما را فرا می گیرد که دشمن در خانه هایتان با شما بجنگد. در حال حاضر دشمن در خانه های ماست که همان گوشی ها و ماهواره هاست.

حجت الاسلام صفری افزود: ما باید روی احیاء مساجد،‌ کار کنیم، ما برای آمدن مردم به مساجد چه کردیم قلب چه کسی را جذب کردیم. کار جذبی و اثباتی باید کرد نباید کار منعی انجام داد. در عرصه های فرهنگی باید به صورت تخصصی کار کرد به صورت تخصصی وارد جامعه شوید. چند سال که به این سبک کار کنیم دیگر درگیر چهارشنبه سفید و سیاه نخواهیم بود...