کد مطلب: 47242 تعداد بازدید: ۱۹۷

استاد حوزه علمیه عنوان نمود:

پیام امام رضا ع شفای درد های امروز جامعه است

سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷:۲۳
نشست اخلاقی با موضوع سیره عملی امام رضا(ع) با حضور اساتید ، کادر و جمعی از طلاب و با سخنرانی خانم عرفانیان استاد حوزه علمیه خواهران در مدرسه علمیه ریحانه النبی (س ) شهرستان خورو بیابانک برگزار گردید.

وی با توجه به توصیه امام رضا (ع) به شیعیان در نامه ای به عبدالعظیم حسنی بیان کرد: خداوند شیعیان را می بخشد جز دو گروه ! شیعه ای که مشرک شود یا در دلش بد خواه باشد، خدا چنین آدمی را نمی بخشد، جز اینکه از اذیت کردن برگردد . کسی که مومنی را اذیت کند خداوند روح ایمان را از قلبش می گیرد و فرقی ندارد در چه پست و مقام و مرتبه ای باشد .

خانم عرفانیان در شرح این حدیث از زبان امام رضا(ع) افزود : در دل های خویش برای شیطان راهی نگشایند و آنان را به راستگویی در گفتار و ادای امانت و سکوت پرمعنا و ترک درگیری و جدال در کار های بیهوده و بی فایده فراخوان وبه صله رحم و رفت و آمد با دیگران و رابطه گرم و دوستانه با هم دعوت کنید چرا که این کار باعث تقرب به خدا و من و دیگر اولیاست .

وی در ادامه گفت : دوستان ما نباید فرصت های گرانبهای زندگی و وقت ارزشمند خود را به دشمنی با یکدیگر تلف کنند .

استاد حوزه با اشاره به اینکه پیام امام رضا(ع)  شفای درد های امروز جامعه است اظهار داشت : همدیگر را تخریب نکنیم اگر چیزی شنیدیم و مشکلی بود، نزد قاضی رفته و با دلیل و سند مشکل را حل کرده و سعی کنیم حرف بی پایه و بی اساس نزنیم .

در ضمن مولودی خوانی و برگزاری مسابقه و پذیرایی و اهدا جوایز از دیگر برنامه های این جشن بود .