کد مطلب: 47236 تعداد بازدید: ۱۳۸

برگزاری جشن ازدواج مزدوجین سال 96-95 در مدرسه علمیه ریحانه النبی س خوروبیابانک

سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶:۰۸
به مناسبت اعیاد ماه ذالحجه ، جشن ازدواج مزدوجین سال 1395-96 در مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) خوروبیابانک با حضور اساتید ، طلاب و زوج های جوان برگزار شد .

حجت الاسلام مجتبی رفیع رییس سازمان تبلیغات خور و بیابانک با بیانی از آیت الله جوادی آملی (مدظله العالی) بیان نمود: ازدواج یک چهره ملکوتی دارد که در صورت ندیدن این چهره ملکوتی مسیر زندگیتان صحیح نمی باشد .

حجت الاسلام رفیع با بیان اینکه معیار های انتخاب همسر باید اسلامی باشد نه غربی در ادامه گفت: وقتی وارد دستورات اسلامی می شویم  و به معیار ها توجه می کنیم اولین مسئله ای که مطرح می شود ایمان است .

وی تصریح کرد: فضای حاکم بر جامعه فضای غربی است چرا که برای ازدواج ، پول و ماشین و کار اولویت است . اما از دیدگاه اسلام در صورت ایمان داشتن طرفین خداوند از فضل خود بقیه مسائل را حل می کند .

رییس سازمان  تبلیغات با توجه به این نکته که ازدواج نصف دین است گفت : نصف دین یعنی نگاهتان به ازدواج نگاه جنسی نباشد و خیلی درد آور است که در جامعه اسلامی زندگی کنیم اما روح حاکم بر خانواده ها به سمت مسائل جنسی کشیده می شود . وقتی اصل دین را نشانه گرفتند ، تعدادی روانشناس وارد دین کردند که دستورات خود را از غرب می گیرند .

وی خاطر نشان کرد: نگاه باید نگاه معنوی باشد . نصف دین کامل شود یعنی اینکه جوان، شما دیگر نباید دست به گناه بزنی ، یعنی دیگر حق گناه نداری چون دیگر بهانه ای نداری .

رفیع با بیان اینکه نگاه غرب نگاه حیوانی است بیان کرد: اسلام اگر دستوراتی دارد می خواهد که ازدواج از انسانیت خارج نشود . می خواهد آن چهره ملکوتی را به ما نشان دهد، میخواهد میل جنسی ما با ازدواج کامل شود تا راحت تر بتوانیم عبادت کنیم .

وی زندگی حضرت زهرا (س) را به عنوان الگو برای تمام بشریت خواند و افزود: شب ازدواج حضرت زهرا (س)  ایشان گریه کردند . امام علی (ع )پرسیدند : چرا گریه میکنید ؟ حضرت جواب دادند : وقتی وارد خانه شدم یاد سرازیر شدن به خانه ابدی افتادم . اینگونه میشود که نگاه به زندگی نگاه ملکوتی می شود .

قابل ذکر است که در پایان این مراسم به زوج های جوان هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.