کد مطلب: 46934 تعداد بازدید: ۱۶۳

لحظه مرگ اولین جاییست که انسان غافل بیدار می شود

یکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰:۰۹
نشست اخلاقی معرفتی با موضوع غفلت در جمع دانش آموختگان مدرسه علمیه الزهرا فریدن برگزار شد.

جلسه اخلاقی با حضور  حجت الاسلام  اسماعیل سیاوشی، امام جمعه شهر داران و رییس هیت امناء مدرسه در جمع دانش آموختگان مدرسه علمیه الزهرا فریدن برگزار شد.

حجت الاسلام سیاوشی در این جلسه در مورد غفلت انسانها  سخن گفت و افزود: درجه گروه غافلان حتی از حیوانات هم پایین تر است چرا که از هر حیوانی هر انتظاری که داریم برآورده می شود مثلا گوسفند را از شیر یا گوشت و حتی از پشمش استفاده می شود و همین انتظار را هم داریم که محقق می گردد .

وی ادامه داد: آیا واقعا از انسان همان چیزی که خداوند متعال از او انتظار دارد محقق می گردد یا نه ؛ به قطع بیدار دلان آنهایی هستند که قلب و روحشان بیدار است و از نعمتهایی که در اختیارش نهاده شده در مسیر درست استفاده می کنند.

امام جمعه شهر داران اظهار داشت: اما غافلان آنهایی هستند که تمام نعمتها را می بینند اما غافل از اینکه اینها را خداوند در اختیارش قرار داده تا درست استفاده کنند مثلا عقل را که بزرگترین نعمتی است که خداوند فقط به انسان عطا فرموده را در غیر مسیر خود استفاده می کند.

حجت الاسلام سیاوشی در ادامه گفت : اگر دل انسان بیدار نباشد تمام اعضا و جوارحش وسیله و جایگاه شیطان می شود، اولین جایی که انسان غافل بیدار می شود لحظه مرگ و جدایی روح از جسمش می باشد و آن هم زمانیست که او را در قبر می گذارند و تنها می ماند و در عالم برزخ از خداوند مهلت می خواهد و این بیداری دیگر به حالش سودی ندارد .

وی در پایان گفت: وظیفه اصلی طلاب بیدار کردن دیگران و انذار آنها می باشد لذا طلاب باید دل خود را بیدار کنند و افکار خود را در مسیر صحیح بکار ببرند تا در گروه غافلان قرار نگیرند.