کد مطلب: 46622 تعداد بازدید: ۱۴۱

برگزاری مراسم جشن میلاد امام رضا ع در مدرسه علمیه رضویه خمینی شهر

شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۳:۳۰
به مناسبت میلاد هشتمین امام همام علی بن موسی الرضا (علیه السلام) مراسم جشنی با حضور طلاب، کادر و عموم مردم با هدف آشنایی با سیره این امام همام در سالن اجتماعات مدرسه رضویه خمینی شهر برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین مهدی فیاض موسس مدرسه علمیه رضویه خمینی شهر در این مراسم با بیان سیره اخلاقی امام رضا(ع) گفت: امام رضا (ع ) روایات بیشتری نسبت به دیگر ائمه دارند و طلاب باید محور برنامه های زندگی خود را سیره این امام همام قرار دهند.

وی توجه طلاب به سیره اخلاقی- رفتاری امام رضا (ع) را لازم و ضروری دانست و گفت : طلاب باید در عمل به توصیه های اخلاقی آن امام همام مقید باشند.

موسس مدرسه علمیه رضویه خمینی شهر افزود: یکی از نکات قابل توجه در سیره حضرت اهمیت ایشان به خانواده است که در حدیثی می فرماید: «مؤمن، مؤمن واقعی نیست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد: سنتی از پروردگارش و سنتی از پیامبرش و سنتی از امامش . اما سنت پروردگارش، پوشاندن راز خود است، اما سنت پیغمبرش، مدارا و نرم رفتاری با مردم است، اما سنت امامش صبر كردن در زمان تنگدستی و پریشان حالی است».

حجت الاسلام فیاض با اشاره به اهمیت شناخت سیره اخلاقی امام رضا(ع) گفت: طلاب باید سیره و روش زندگی این امام همام را در زندگی خود پیاده نمایند.