کد مطلب: 45249 تعداد بازدید: ۱۸۸

حجاب یکی از موانع فروپاشی بنیان خانواده است

دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱:۴۱
معاون فرهنگی مدرسه حکیمه سپاهانشهر گفت: غرب با طرحی چادر از سربرخی زنان و پرده حیا از چشم برخی مردان برداشته، این حاصل اتاق فکر و برنامه های آنهاست و اما تیم متخصصی برای مقابله با این موضوع شکل نگرفته است.

زهرا احمدی، معاون فرهنگی مدرسه حکیمه سپاهانشهر گفت: عفاف رام شدن قوه شهوت و کنترل آن توسط عقل و کنترل غریزه در مقابل شهوت است.

وی ادامه داد: بدون شک حجاب از ضروریات دین اسلام است و هرگونه بد حجابی و بی حجابی بر خلاف شریعت مقدسه است و آیات فراوانی نیز درباره حجاب آمده است و کسی هم نمی تواند منکر آن شود.

احمدی با بیان اینکه  حجاب، از لحاظ فردی حفظ شخصیت زن، از لحاظ اجتماعی جلوگیری از انحراف جوانان، و ممانعت از گسترش فساد در جامعه اسلامی است اظهار داشت: با توجه به مفاسدی که بی حجابی در پی خواهد داشت حجاب می تواند یکی از موانع فروپاشی بنیان خانواده باشد.

وی ابراز داشت: عفاف و حجاب مربوط به مردان نیز هست چرا که آن ها نیز باید نگاه خود را کنترل کنند و این نیز خود حجاب چشم می باشد.

وی با تاکید بر اینکه گسترش بی حجابی و بدحجابی در جامعه قطعا خطراتی را ایجاد می کند افزود: وقتی مردان و زنان خود را ملزم به حفظ حجاب ندانند ارتباط ها آزاد تر شده، قطعا شهوت بر عقل غلبه کرده، قدرت تفکر کمتر خواهد شد و این موضوع خود قطعا پیامدهای بدی خواهد داشت و علاوه بر پیامدهای اجتماعی فردی و خانوادگی به علت پاره شدن پرده  حیا و عفت و ارتباط های بی مرز جوانان آن می شود که امروز  متاسفانه شاهد آن هستیم.

معاون فرهنگی مدرسه حکیمه سپاهانشهر تصریح کرد:  دشمن به این نتیجه رسید که دو بال سبز و قرمز و بدنه  فولادین کبوتر اسلام را فقط و فقط تیر بد حجابی و بی حجابی (بدن زن) می تواند بزند و آن را از حرکت به سمت روشنایی حقیقی و ظهور یگانه منجی بشریت نگه دارد.

وی در پاسخ به اینکه  چرا برنامه های مربوط به عفاف و حجاب دستگاهای دولتی و غیر دولتی تاکنون با موفقیت زیادی رو به رو نبوده و گاهی نتیجه عکس داده است گفت: هنوز راه نشان دادن آرامشی که از سمت حجاب در یک زن یا مرد ایجاد می شود مشخص نشده، امر به این معروف هنوز به صورت روان شناسی شده، صورت نگرفته است  و باید از راهی وارد شد که بتوان دوباره موتور تفکر ها را روشن کرد تا شیرینی امنیت حاصل از حجاب را مردان و زنان خود بچشند.

احمدی تاکید کرد:  امروزه غرب با جمله ای چادر از سر زنان و پرده حیا از چشم مردان برداشته و  این حاصل اتاق فکری است که در آن فقط و فقط مسئول طراحی جملاتی هستند تا بر حجاب و عفاف ایرانیان تاثیر گذار باشند و  آیا تیم متخصصی در راستای این موضوع در ایران تشکیل شده است.