کد مطلب: 44500 تعداد بازدید: ۲۵۷

مدیر مدرسه علمیه زینب کبری س اردستان

حضرت زهرا س از جهت شناخت و بزرگی شبیه به شب قدر است

پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶:۰۲
خانم سماویه میرحسینی مدیر مدرسه علمیه زینب کبری (س) اردستان درباب اهمیت شبهای قدر با استناد به کلام الهی چنین گفت: لیله القدر همانگونه که می دانیم خداوند از شب قدردر قران کریم به بزرگی یاد نموده و آن را برابر با هزار ماه دانسته و حتی سوره ای به این نام نازل کرده اند.

 

وی تصریح کرد : در بیان اهمیت این شب همین اندازه کافی است که قرآن کریم در این شب نازل گردیده و تمام ملائکه بر زمین فرود آمده و مقدرات یک سال موجودات در این شب رقم می خورد.

خانم میرحسینی افزود:ما هر چقدر هم از شب قدر بگوییم باز به فرموده خود قرآن که میفرماید (وَمَا أَدْرَاكَ مَا لَيْلَةُ الْقَدْرِ) نمی توانیم عظمت این شب بزرگ را درک کنیم لذا گاهی بزرگان شب قدر را مانند شخصیت حضرت زهرا.س. دانسته اند که هیچگاه انسانهای عادی قادر به درک عظمت شخصیت آن حضرت نمی باشند.

وی در ادامه ضمن بیان حدیثی از پیامبر(ص) درباره درک شب قدر تصریح کرد: بهتر ست برای درک این شبها طبق بیان اهل بیت غسل به جا آورده تا از الودگی های ظاهری و باطنی پاک گردیم و بتوانیم برای عشق ورزی عبد با معبود بهتر تجلی کنیم و از خداوند متعال درخواست بخشش گناهان و رقم زدن بهترین تقدیرها را در این شب که درهای رحمت الهی باز است داشته باشیم .

مدیر مدرسه علمیه اردستان خطاب به جوانان و طلاب گفت: جوانان و بخصوص طلاب باید با روح لطیف و مطالعات دینی خود سعی کنند ضمن کسب آمادگی قبلی و تفکر درباب عظمت شب قدر فوران احساسات را در این شب داشته باشند و با خدای خود عشق بازی پاک و با قداست داشته و تا یک سال از این حال معنوی خود بهره ببرند.

وی در پایان گفت: انشاالله خداوند به همه ما توفیق دهند تا بتوانیم از برکات این شبهای عزیز با تمام وجود استفاده نموده و زمانی که پرونده اعمالمان به دست امام زمان می رسد لبخند رضایت بر لبان ایشان نقش بندد و برای ما بهترین تقدیر که همان ظهور حضرت است رقم زده شود.