کد مطلب: 43873 تعداد بازدید: ۲۲۴

حجت الاسلام ابطحی خبر داد؛

فعالیت ۵۰۰مدرسه علمیه خواهران در استان اصفهان

یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰:۲۴
مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان اصفهان با اشاره به تحصیل بیش از ۷۰هزار طلبه خواهر در حوزه‌های علمیه کشور، گفت: در اصفهان استقبال و انگیزه خواهران برای ورود به حوزه علمیه بسیار بوده است.

حجت الاسلام سید مهدی ابطحی، در گردهمایی بزرگ مبلغان خواهر استان اصفهان، با بیان اینکه حوزه‌های علمیه در طول‌ سال‌های مستمر عرصه تلاش و فعالیت علمای بزرگ دین برای زنده نگه داشتن معارف اهل بیت(ع) بوده است، گفت: تا پیش از انقلاب اسلامی تبلیغ دین با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خواهران فراهم نبود و پس از انقلاب اسلامی با بصیرت امام خمینی این شرایط برای خواهران فراهم آمد.

وی با اشاره به تشکیل حوزه علمیه خواهران از سال 76 با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، از حضور بیش از 70 هزار خواهر طلبه در حوزه‌های علمیه خبر داد و تصریح کرد: 90 هزار فارغ التحصیل از حوزه‌های علمیه در سطح کشور وجود دارد که در مراکز مختلف نظیر دانشگاه، آموزش و پرورش، ستاد احیا، دفتر تبلیغات و دیگر مراکز فرهنگی، علمی و دینی مشغول فعالیت هستند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان، با اشاره به فعالیت بیش از 60 مدرسه علمیه خواهران در استان اصفهان، اظهار کرد: در اصفهان استقبال و انگیزه خواهران برای ورود به حوزه علمیه بسیار بوده است، بسیاری از خواهران حوزه علمیه به عنوان امام جماعت در دبیرستان‌ها و مدارس دخترانه مشغول به فعالیت هستند و این موضوع مورد تأیید مراجع عظام تقلید قرار گرفته است و اکنون حدود 500 مدرسه در سطح استان از این امکان برخوردار هستند.

حجت الاسلام ابطحی به اهمیت حضور خواهران طلبه در بین دانش آموزان برای سهولت نشر معارف دینی و احکام دینی در بین زنان و دختران، عنوان کرد: 700 نفر از مبلغان خواهر در ماه مبارک رمضان در کل استان جلسات گسترده جزء خوانی و تفسیر قرآن برگزار خواهند کرد.