کد مطلب: 41967 تعداد بازدید: ۱۸۳

برگزاری نشست اخلاقی با موضوع فضایل حضرت علی ع در مدرسه علمیه نرجس خاتون س شاهین شهر

شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱:۳۷
نشست اخلاقی با موضوع بیان فضایل امام علی(ع) با سخنرانی حجت الاسلام روح الله بیدرام عضو هیات امناء و رئیس شورای شهر حضور اساتید، کادر و طلاب مدرسه علمیه نرجس خاتون(س) شاهین شهربرگزار شد.

حجت الاسلام بیدرام در مورد فضایل امیر المومنین با استناد به روایتی از پیامبر(ص) گفت: حضرت علی(ع)همانند کعبه دو ویژگی خیلی مهم دارند؛اول اینکه همانگونه که دیوار کعبه پوشیده است حجابهای زیادی نیز بین مردم و امام علی(ع) وجود دارد. ویژگی دوم همانطور که نگاه کردن به کعبه عبادت است؛نگاه کردن به حضرت علی(ع) هم عبادت است، و حتی اگر کسی یکی از فضایل آن حضرت را بنویسد، بخواند، ویا نگاه کند، فضیلت دارد.

وی در ادامه گفت:همانگونه که رفتن به سمت خانه خدا فریضه و واجب است؛ رفتن به سمت امام علی(ع)نیز واجب است، به این معنی که از حضرت تبعیت شود، و در عمل ثابت کند که مرید حضرت است، جوانمردی و دستگیری از مردم را سر لوحه زندگی قرار دهد و زینت ائمه اطهار وحضرت علی(ع) باشد.

حجت الاسلام بیدرام اظهار کرد: این نکته مهم است که دشمنان نیز اقرار به فضیلت حضرت علی(ع) دارند. به عنوان مثال وقتی معاویه از عمروعاص برای پیکار با امیرالمومنین یاری خواست عمرو عاص در جواب نامه نوشت؛ تو مرا به ضلالت و پستی دعوت می کنی، تا بر روی امیرالمومنین علی بن ابی طالب(ع) شمشیربکشم. می دانی اوکیست؟ او برادر رسول الله(ص)، ولی و وارث اوست؛ او وفا کننده به پیامبر است؛ او ادا کننده دین اسلام است؛ او داماد و شوهر دختر پیامبر و پدر دو سبط و سید جوانان اهل بهشت است. وای بر تو ای معاویه آیا نمی دانی که حضرت ابوالحسن، جان خود را در راه خدا بذل نمود و شب در بستر رسول خدا(ص) خوابید و رسول الله(ص) درباره او گفت: کسی که من ولی و صاحب اختیار او هستم، علی(ع) ولی و صاحب اختیار اوست.

وی تاکید کرد: خداوند تعالی لقب امیر المومنین را به حضرت علی(ع) داده است واین لقب مخصوص علی بن ابی طالب(ع) است و بر هیچ کس جز او اطلاق نمی گردد مگر در حال تقیه.

وی در پایان گفت: به حقیقت، سخن از علی(ع) و ذکر اوصاف و مناقب ایشان و شناخت حضرت، کاری بس مشکل استو کسی نمی تواند فضایل مولا امیرالمومنین را بطور جامع و کامل بیان کند.