کد مطلب: 41891 تعداد بازدید: ۱۸۰

نقش و جایگاه برنامه های فرهنگی در تحقق اهداف طلبگی

پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۷:۵۵
معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: طلاب باید به این مهم توجه کنند که علمی می تواند هدایتگری کند که قبل از آن تربیت، تزکیه و تهذیب صورت گرفته باشد.

نشست اخلاقی با موضوع «نقش و جایگاه برنامه های فرهنگی در تحقق اهداف طلبگی» با حضور  صدیقه بهشتی، معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در جمع  اساتید، کادر و طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه معصومه(س) رهنان برگزار شد.

خانم بهشتی گفت: با توجه به آیه 2 سوره جمعه بهترین هدف که تزکیه و تربیت را در پیش دارد، فلسفه مبعث پیامبر است و پیامبر فرستاده شده برای هدایت بشر و شما هم در جایگاه یک طلبه و ظیفه تزکیه خود و هدایت بشر را بر عهده دارید.

وی تصریح کرد: علمی سودمند است و می تواند هدایتگری کند که قبل از آن تربیت، تزکیه و تهذیب صورت گرفته باشد و علم بدون آن علم موثر نیست.

خانم بهشتی افزود: برنامه های فرهنگی بر اساس مباحث اخلاقی، سیاسی، تربیتی، کارگاه های پاسخ گویی به شبهات و مسابقات گوناگون در قالب مسابقات قرآنی و سیر مطالعاتی در نظر گرفته شده و هدف از وجود ساعات فرهنگی در بین ساعات آموزش این است تا طلبه مسیر خود را در پس آموزش صرف فراموش نکند و از مسیر اصلی منحرف نشود.

معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان اصفهان اظهار داشت:  این که طلبه بعد از سال ها درس خواندن و استفاده از امکانات بیت المال بتواند به عنوان یک مبلغ حداقل دو نفر را در راه دین دستگیری و دعوت به آن کند، بسیار حائز اهمیت است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: انسان باید خودش را نقش آفرین بداند و با تمام توان تلاش کند تا بتواند حتی با وجود امکانات کم و محدود، در این مسیر موفق شود.