کد مطلب: 41609 تعداد بازدید: ۱۸۶

برگزاری نشست واقع گرایی در ازدواج در مدرسه علمیه الزهرا المرضیه س اصفهان

یکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶:۳۵
نشست واقع گرایی در ازدواج به صورت پرسش و پاسخ در جمع طلاب متأهل و مجرد مدرسه مدرسه علمیه الزهرا المرضیه (س) برگزار گردید .

اشرف صدر ارحامی مدیر مدرسه علمیه الزهرا المرضیه (س) هدف از برگزاری این نشست را آگاه سازی طلاب نسبت به موانع و آسیب های دیر ازدواج کردن عنوان نمود.

 پروین اختریان مشاور مدرسه علمیه الزهرا المرضیه (س)  در ابتدا این نشست طلاب را به دو گروه متأهل و مجرد تقسیم نمود .

 طلاب متأهل نقش خانواده طرفین را مورد بررسی قرار داده و مهمترین ملاک ازدواج را ایمان، اخلاق، هم کفو بودن و تفکر صحیح دانستند، همچنین توکل و توسل به اهل بیت علیهم السلام را بسیار در ازدواج مهم دانسته و معتقد بودند تا جایی که انسان در امر ازدواج به اهل بیت علیهم السلام توسل پیدا کند حتما نتیجه خواهد دید .

در ادامه طلاب مجرد به چشم و هم چشمی های موجود در جامعه، متفاوت بودن سلیقه ی خانواده ها و یک سری سخت گیری ها از طرف خانواده ها اشاره کردند و بعضی هم معتقد بر این بودند که اگر خانواده ی پسر نیازهای اقتصادی و مالی را تأمین کند حمل بر دخالتهای بعدی در زندگی دختر خواهد شد .

مشاور مدرسه در پایان با جمع بندی مطالب مطرح شده در نشست گفت: نکات مهم در مورد انتخاب همسر و در زندگی خانوادگی عبارتند از:تدیّن که بسیار مهم است و باید به عنوان اولین ملاک مطرح باشد که تدیّن بر سه قسم است، وفای به عهد ، صداقت و امانت داری .

خانم اختریان گفت: مهمترین ملاک و معیار در تشخیص وضعیت اخلاقی فرد میزان مدارا و سازگاری فرد در جایگاههای مختلف است و سن ازواج هر چه پایین باشد بهتر است .

وی تاکید نمود: تفکرات صحیح باید جایگزین یک سری از نگرش ها، که تغییر یافته و تفکرات را عوض کرده است، بشود و دوری کردن از چشم و هم چشمی ها، درست سوال کردن و نحوه ی ادبیات در گفتار در جلسات خواستگاری حتی اگر جواب هم منفی باشد باید به صورت محترمانه مطرح شود .