کد مطلب: 41603 تعداد بازدید: ۲۱۴

برگزاری نشست بصیرت افزایی با حضور حجت الاسلام میثم حاجی احمد مسئول سازمان بسیج طلاب اصفهان در مرکز تخصصی فقه و اصول النفیسه

یکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰:۱۴
نشست بصیرت افزایی با حضور حجت الاسلام میثم حاجی احمد مسئول سازمان بسیج طلاب اصفهان، مدرس حوزه و دانشگاه در مرکز تخصصی فقه و اصول النفیسه برگزار شد.

حجت الاسلام حاجی احمد در ابتدا با تقسیم تاریخ اسلام به 5 دوره ؛ بعثت را آغاز اسلام و غدیر، عاشورا و مهدویت را به ترتیب سبب استکمال، حفظ و جهانی شدن اسلام دانست .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : با انقلاب اسلامی  مقدمات رسیدن به جهانی شدن اسلام قطعا حاصل می شود .

مدرس حوزه و دانشگاه  با بیان نکاتی ازحوادث سقیفه، یهود را مهمترین عامل جنگ نیابتی در آن زمان برشمرد و گفت: یهودیان مهره چینان  سقیفه و برنامه ریز جنگ های زمان خلافت حضرت علی (ع) بودند و حضرت زهرا(س) اولین کسی بود که با بصیرت، مقاومت و جهاد تا پای جان خود و فرزند نقش خود را در کنار ولایت ایفا کرد و این مصداق جهاد کبیر است که حضرت آقا بیان فرمودند.

مسئول سازمان بسیج طلاب با بیان نظریه ساموئل هانتینگتون متخصص علوم سیاسی ونظریه پرداز برخورد تمدن‌هاگفت: این نظریه به پیش‌بینی کشمکش جهان غرب با جهان اسلام شهرت جهانی پیدا کرده و معتقد است: تنها فرهنگی که لیبرال دموکراسی آمریکا را به خطر می اندازد فرهنگ انقلاب اسلامی است.

 وی در ادامه  تصریح نمود: مذاکره در جنگ بین حق و باطل جواب نمی دهد و سازش با دشمن جسارت او را بیشتر کرده و  نتیجه عکس می دهد لذا تنها راه حل، مقاومت است و می دانیم که امروز منافقین و دشمنان با شایعه پراکنی و نفوذ در نامزدهای کاندیدها سعی در تخریب چهره های انقلابی دارند حال آنکه آرمان انقلاب اسلامی،طبق بیانات مکرررهبر کبیر انقلاب، استکبار ستیزی است.

حاجی احمد در ادامه افزود :دشمن در برابر جمهوری اسلامی احساس خطر کرده و راهبرد دشمن ایجاد جبهه ای عظیم و وسیع است و هدفشان نابودی و مهار کردن انقلاب اسلامی است که با تغییر در سبک زندگی، تجمل گرایی و تغییر سلیقه ها در بعد اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی حاصل می شود.

وی افزود: اهتمام به تشکیل جبهه مردمی، بصیرت داشتن ، تکیه بر عناصر ماندگار اسلام ، ولایتمداری، حضور حداکثری مردم در میدان و انتخاب اصلح از را هکارهایی است که  مقام معظم رهبری در مقابل اقدامات و هجمه های دشمن بر آن ها تاکید فرمودند.

مدرس حوزه و دانشگاه در پایان با تکیه بر فرمایشات حضرت آقا در چند سال اخیر؛معیار و شاخصه های فرد اصلح برای ریاست جمهوری را متذکر شد و گفت: در بحث تبلیغات باید مواظب باشیم که جامعه دوقطبی پیش نیاید، مدد خواستن از خداوند برای شناخت فردی اصلح ، مشورت با افراد مطلع و مطمئن و تحقیق، برای همه افراد امری ضروری است .