کد مطلب: 41267 تعداد بازدید: ۲۳۴

برگزاری نشست هم اندیشی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با کمیته استانی همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۲:۲۸
نشست هم اندیشی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با کمیته استانی همکاری های حوزه و آموزش و پرورش با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید مهد ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان، حجت الاسلام حسین درودی معاون اموراستان های ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش، معاونین مدیریت استان و برخی از مدیران مدارس علمیه خواهران استان اصفهان برگزار شد.

 

حجت الاسلام و ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در نشست کمیته استانی همکاری های حوزه و آموزش و پرورش با ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در مدارس علمیه خواهران گفت: در حال حاضر 6017 طلبه خواهر در سه سطح دو(کارشناسی)، سه(کارشناسی ارشد) و چهار(دکترا) در 52 مدرسه علمیه تحت مدیریت استان اصفهان مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه تعداد فارغ التحصیلان از ابتدا تا کنون در مقطع سطح دو 4799 نفر و در مقطع سطح سه 180 نفر می باشند گفت: با امضاء تفاهم نامه هایی با سپاه پاسداران، ستاد اقامه نماز و کمیته امداد امام خمینی (ره) تعدادی از دانش آموختگان در دوره های تخصصی شرکت و تحت آموزش های تخصصی قرار گرفته اند که در آینده  به عنوان نیروهای فرهنگی در سازمان های فوق به کار گرفته خواهند شد.

حجت الاسلام ابطحی یکی از برنامه های مدیریت حوزه علمیه خواهران اصفهان در سال 96 را برنامه ریزی جهت ایجاد مهد های کودک با رویکرد دینی در شهرستان ها عنوان کرد و گفت: این برنامه با هدف آشنایی نونهالان و کودکان با آموزه های مذهبی است که بررسی و چگونگی انجام آن، در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان از فراهم بودن بستر مناسبعلمی در حوزه های علمیه خواهران به منظور استعدادیابی طلاب برای معرفی و به کارگیری در آموزش و پرورش خبر داد.

در ادامه حجت الاسلام حسین درودی معاون اموراستان های ستاد همکاری حوزه و آموزش وپرورش گفت: آموزش و پرورش در برنامه سال جدید 155 برنامه برای هر استان  در نظر گرفته است که 3 برنامه مربوط به ستاد همکاری آموزش و پرورش با حوزه های علمیه است .

معاون امور استان های ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش گفت: دیدار دانش آموزان پایه ده با طلاب مدارس علمیه، دیدار با علماء و مبلغین از برنامه های سال جدید ستاد همکاری آموزش و پرورش با حوزه های علمیه است.

وی با اشاره به ظرفیت حوزه های علمیه استان برای مشارکت در حوزه تربیت دینی نسل آینده خاطر نشان کردیکی از انتظارات و نیاز های آموزش و پرورش از حوزه های علمیه خواهران تربیت طلاب خواهر متخصص در مباحث کودک برای مهد کودک ها می باشد.

معاون امور استان های ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش ادامه داد:  خروجی همکاری حوزه و آموزش و پرورش باید در رفتار دانش آموزان نمود پیدا کند.

حجت الاسلام درودی با اشاره به سخن  مقام معظم رهبری که فرمودند: جامعه اسلامی انسان لازم دارد، این آدم در آموزش پرورش باید پایه‌گذارى بشود گفت: حضور روحانیون و بویژه خواهران طلبه در مدارس آموزش و پرورش در این خصوص بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی گفت: دانش آموزان شناخت کافی نسبت به طلبه و حوزه ندارند و باید با به کارگیری طلاب خواهر توانمند و متخصص به احکام اسلامی، قرآن و حدیث در زمینه شناخت بیشتر تلاش نمود.

وی با بیان اینکه استان اصفهان از استان های توانمند است خواستارارزیابی و استعداد یابی طلاب جهت به کارگیری در مهد های کودک و دبستان های آموزش و پرورش شد.

معاون امور استان های ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش یکی دیگر از برنامه های آموزش و پرورش را ایجاد مهد کودک با معماری اسلامی دانست و گفت: دانش آموزان باید از کودکی با معماری اسلامی آشنا شوند و با به کار گیری مربیان متخصص، از ابتدا روح کودک را  با توحید آشنا نمود.